Tomić bez debija, Partizan šokirao Pao usred Atene...

Partizan je dobio Panathinaikos 64-59. Tomić nije ulazio u igru za Real, dok je Kasun na drugoj strani za 17 minuta igre ubacio osam poena

Top 16 košarkaške Eurolige je započeo šokantno - pobjedom Partizana u Ateni protiv Panathinaikosa 64-59. Zapravo, pitanje je koliko je ta pobjeda iznenađenje jer posljednjih godina ždrijeb vrlo često spoji te dvije momčadi u istu skupinu, a isto tako Parizan često pobjeđuje kod momčadi koju vodi s trenerske klupe "njihov" Željko Obradović. Svakog ljeta netko iz Partizana ode u Panathinaikos, ali isto tako, skoro uvijek Partizan biva bolji na parketu. Trenutačno u Ateni od igrača Partizana igraju Nikola Peković i Milenko Tepić. Panathinaikos je minimalno vodio cijelu utakmicu, ali su katastrofalno odigrali zadnjih deset minuta u kojima su zabili samo - sedam poena. S druge strane su odlično odigrali Jan Vesely (13 poena, šest skokova, četiri asistencije i tri ukradene lopte) i Lawrence Roberts (12 poena i 10 skokova), te je novo slavlje Beograđana u Ateni moglo početi.
Moskovski CSKA je pobijedio na svom terenu Unicaju 86-78, u utakmici gdje su imali stalnu, ali ne pretjeranu izraženu prednost. No, i to je bilo dovoljno da se slomi gost iz Malage koji ove sezone ostvaruje daleko slabije rezultate nego prošlih sezona. Hrvatski košarkaš Zoran Planinić se nije posebno istaknuo za 25 minuta na parketu. Ubacio je četiri poena, uz pet skokova, tri asistencije, ali i tri izgubljene lopte. Za dva je gađao 2-5, promašio je obje trice, te jedno slobodno bacanje. Igrač utakmice je bio Ramunas Šiškauskas sa 23 poena i 4-5 za tri poena. Real se dugo mučio protiv Efes Pilsena na svom parketu, ali je Segio Lull dvije minute prije kraja ubacio koš i dodao slobodno bacanje za tada najveću prednost na utakmici 74-67, čime je slomljen turski sastav. Na kraju je Real slavio 77-70. Ante Tomić nije ulazio u igru za Real, dok je Mario Kasun na drugoj strani za 17 minuta igre ubacio osam poena uz dva skoka. Imao je šut iz igre 4-6. Najbolji je strijelac kod Reala bio Louis Bullock sa 12 poena, a na drugoj strani Charles Smith sa 18.