Tragična proslava: Prazne tribine i katastrofa od igre

Dinamo je u posljednjem 30. kolu HNL-a proslavio peti uzastopni naslov prvaka Hrvatske. 'Modri' su s Karlovcem odigrali 1-1 pred tek 1000 navijača

Oko 30.000 ljudi natiskalo se na Maksimiru i proslavilo Dinamov naslov. 'Modri' su odigrali briljantnu utakmicu, kako i dolikuje prvaku i razbili Karlovac 5-0. Naravno, sve je ovo iluzija, a prava, surova stvarnost je bitno drugačija. Dinamo je u skromnoj utakmici odigrao 1-1 s Karlovcem u posljednjem, 30. kolu HNL-a. Otužna atmosfera na još otužnijem stadionu, a igra, nju će svojim prijateljima i rodbini prepričavati onih 1000 gledatelja koji su došli na stadion, na njihovu žalost. Čim je utakmica počela, odmah se vidjelo da Dinamovci jedva čekaju da završi. Šok za 'modre', gol Štefančića već u 3. minuti trebao je biti poticaj da igrači u plavim dresovima pokažu svu svoju raskoš, opravdaju prvo mjesto i napadačkom igrom oproste se od ove sezone. Ali to je trebalo tako biti, ali nije. Prvo poluvrijeme na terenu se nije znalo tko je prvak, a tko peti na ljestvici. Karlovac je stajao odlično, briljirao je stoper Bunoza, kojeg Dinamo želi dovesti u svoje redove. Ali s obzirom kako je igrala većina igrača u 'modrim' dresovima, pojačanje bi im bio svaki igrač Karlovca, ne samo Bunoza. Mislili su 'modri' da će s Karlovcem biti lako, da će pobjeda doći sama od sebe. E, tako se ne igra nogomet. Karlovac je u Maksimiru vodio sve do 60. minute. Tada se 'ukazao' mladi Andrej Kramarić, koji je na dodavanje Badelja izjednačio na 1-1. Dinamo je drugo poluvrijeme odigrao daleko odlučnije, ali to je još uvijek premalo za prvaka Hrvatske. Imali su gosti priliku za pobjedu, ali imao je prilika i Dinamo, posebice Sammir, no ostalo je 1-1, što je treći uzastopni remi za Dinamo. Premalo za novog/starog prvaka Hrvatske.