U četvrtfinalu kraj za Tan Ruiwua, ali i za Primorca

Švedski veteran Perssona pobijedio je Zorana Primorca 4-1 i otišao u polufinale, dok je naš Kinez Ruiwu Tan ostao bez seta u četvrtfinalu

Švedski stolnotenisač Jörgen Persson izbacio je našeg Zorana Primorca u četvrtfinalu Olimpijskih igara s 4-1 u setovima. Zanimljivo je da Šveđanin ima 42 godine i tri godine je stariji od Zorana. Presudnim se učinio četvrti set koji je dobio Persson, makar je Primorac imao priliku smanjiti zaostatak na 3-2 u setovima, čime bi meč ostao otvoren. Naime, u tom četvrtom setu Persson je imao 10-8 i dva servisa, no Primorac se potpuno vratio i poveo 11-10. Tada je imao priliku dobiti set, ali Persson se spasio od njegova napada i kasnije dobio taj set za 3-1. U petom setu je Zoran vodio do 7-5, no tad Šveđanin preuzima sve u svoje ruke i privodi susret kraju.
Puno manje neizvjesnosti bilo je u četvrtfinalnom meču drugog hrvatskog predstavnika Ruiwu Tana. Protiv trećeg nositelja turnira Liqina Wanga hrvatski Kinez nije imao previše šanse. Jedan od favorita za medalju cijeli je meč držao pod kontrolom i otišao u polufinale bez izgubljenog seta. Niti u jednom setu Ruiwu nije uzeti više od osam poena...