Uh, bilo je baš 'dramason', ali Island je pao, to je najvažnije

Odlični Stepančić (8 golova), vrlo dobri Šego (12 obrana) i u završnici Cindrić donijeli su toliko željenu prvu pobjedu protiv Islanda (31-27) i mir pred nedjeljnu utakmicu s Japanom. Prvi korak je napravljen

Kao da je netko pritisnuo premotavanje unaprijed! Superbrza Hrvatska, super-važna pobjeda i super-Stepančić! Desni vanjski nosio je hrvatsku rukometnu reprezentaciju do pobjede na startu Svjetskog rukometnog prvenstva protiv Islanda (31-27).

HRVATSKA - ISLAND 31-27 Kauboji na krilima Stepančića i Šege slomili Island u drami!

Luka Stepančić odigrao je ludo dobro prvo poluvrijeme pa nastavio trpati i u nastavku, odgovarala mu je 6-0 obrana Islanđana i početkom nastavka potegnuo je haubicu za 20-16. Bio je to njegov sedmi gol iz devet pokušaja, islandski golman Gustavsson mogao mu je skinuti samo slučajno...

U tim trenucima Hrvatska je imala plus četiri, ali daleko od toga da je bilo sve gotovo... Island je i u tom superbrzom ritmu opalio brzinu više, naši su na tren zastali i vrlo brzo bilo je samo 22-20 za nas. A onda Lino griješi, kreće u avanturu sa sedam napadača, bez golmana i tu nam Islanđani preokreću rezultat zahvaljujući nevjerojatnoj seriji pričuvnoga golmana - ušao je mladi Bjorgvinsson i počeo skidati sve živo.

Pet obrana u nizu i Island je vodio 24-22.

U zadnjih deset minuta ušlo se s 25-25, Duvnjaku nije išlo u napadu pa je stvari jedan na jedan stvari počeo rješavati Cindrić. Stepančić nam je osmim golom donio opet vodstvo 27-26 i tad je islandski izbornik Gudmundur Gudmundsson pozvao time-out.

Duvnjak je stao kao prednji u obrani 5-1. I ukrali su Kauboji loptu! Kontra za 28-26. Pa još jedna za 29-26 i pobjeda je bila tu! Odlični, 33-godišnji Šego je 12. obranom samo potvrdio da imamo pobjedu na startu Svjetskog prvenstva protiv odličnog Islanda.

SP U RUKOMETU Kovač dao nagradu Stepančiću, Luka će donirati opremu djeci

Na tribinama u Munchenu bilo je barem 5-6.000 hrvatskih navijača, među kojima i Niko Kovač, trener Bayerna iz Münchena. Ako je suditi po prvoj utakmici, Hrvatska Svjetsko prvenstvo igra praktički na domaćem terenu, barem u prvoj fazi u Münchenu.

Dakle odlični Stepančić, vrlo dobri Šego i u završnici Luka Cindrić donijeli su toliko željenu prvu pobjedu i mir pred nedjeljnu utakmicu s Japanom.

Prvi korak prema Olimpijskim igrama u Tokiju je napravljen.