Ulazi u seriju: Eduardo da Silva zabio u novoj pobjedi

Momčad Arsenala pobijedila je Wigan s uvjerljivih 4-0 na svom terenu u dvoboju 6. kola engleskog nogometnog prvenstva. Gol za 3-0 zabio je Dudu

Nakon što je zabio pobjednički gol Standardu u Ligi prvaka, Eduardo da Silva zabio je i u Premiershipu. Njegov Arsenal pobijedio je Wigan 4-0, a Dudu je zabio treći gol na Emiratesu u 6. kolu. Iako do sada nije počinjao u prvih 11 u engleskom prvenstvu Arsene Wenger ovaj put je Eduarda pretpostavio Dancu Bendtneru i pridružio ga Robinu van Persieju. I prije te 59. minute u kojoj je zabio Dudu je imao nekoliko lijepih prilika matirati Kirklanda na golu Wigana. Hrvatki napadač opalio je iz voleja lijevom nogom s lijeve strane kaznenog prostora. Lopta je pogodila vratnicu, odbila se ponovno do Dudua, koji ovaj put pogađa desnom nogom za 3-0. Neki su gol pripisali Eboueu, kojeg je lopta na putu do gola okrznula, no službena stranica Premiershipa gol je upisala Eduardu. U 74. minuti prepuni Emirates je ustao i zapljeskao Eduardu kojeg je zamijenio Bendtner. Prva dva gola za Topnike je zabio stoper Vermaelen, ovoljetno pojačanje iz Ajaxa. Posljednji, četvrti, gol zabio je kapetan Fabregas u 90. minuti utakmice.
Od ostalih naših igrača u Premiershipu Ivan Klasnić je za Bolton igrao drugih 45. minuta, a njegova momčad na svom je terenu odigrala 1-1 protiv Stokea. Killer je imao dva dobra udarca prema golu, no prvog je obranio Sorensen, a drugi nije išao u okvir.

Arsenal – Wigan 4-0 (Vermaelen 25, 49, Dudu 59, Fabregas 90)
Aston Villa – Portsmouth 2-0 (Milner 34, Agbonlahor 43)
Burnley - Sunderland 3-1 (Alexander 13, Nugent 67, 86 / Bent 39)
Bolton – Stoke 1-1 (Taylor 89 / Kitson 53)
Hull – Birmingham 0-1 ( O'Connor 75)
West Ham - Liverpool 2-3 (Diamanti 29, Cole 45 / Torres 20, 75, Kuyt 41)