Valencia osvojila Emirates kup, Werder zabio 3 gola Chelseaju

Od nedjeljnih klupskih prijateljskih utakmica najviše pažnje plijenila je završnica Emirates kupa u Londonu koja je pripala Valenciji. Werder je dobio Chelsea čak 3-0

U nedjelju je u Londonu završen osmi Emirates kup , natjecanje koje se svako ljeto održava u domu Arsenala kao priprema za novu sezonu.

Nakon današnjih utakmica naslov je pripao Valenciji koja je dobila Benficu 3-1 golovima Gaye , Piattija i Guardada . Za Benficu je zabio Derley već u drugoj minuti, ali su Španjolci u drugom dijelu preokrenuli.

Arsenalu je za naslov bio dovoljan i remi, ali se Monaco s tim nije složio. Najbolji igrač "kneževa" Radamel Falcao u 37. minuti glavom je lijepo skočio i zabio gol odluke za 1-0. Danijel Subašić branio je cijelu utakmicu za Monaco.

Chelsea se loše proveo u utakmici protiv Werdera iako je njegov trener José Mourinho na teren postavio jak sastav. Nijemci su slavili 3-0, a strijelci za momčad iz Bremena bili su Elia u 20. iz penala, Obraniak u 37. minuti te Felix Kroos minutu prije kraja utakmice. Za Londončane je debitirao Thibaut Courtois , a za Werder bh. reprezentativac Izet Hajrović .