Varaždinci zabili pet 'komada' skromnim amaterima s Andore

Varaždin je u prvoj utakmici 1. pretkola Europske lige s 5-1 pobijedio Lusitans pred oko 1200 gledatelja. Dva gola zabio je najbolji igrač utakmice, Nikola Šafarić

Uoči prve europske utakmice ove sezone, Varaždinci su imali velikih problema sa sastavljanjem momčadi. Naime, u srijedu su klub zbog nekoliko neisplaćenih plaća klub napustili ponajbolji igrači, Dino i Filip Škvorc te Punčec. No, nije se osjetilo na rezultatu.

Varaždin je u prvoj utakmici 1. pretkola Europske lige s 5-1 pobijedio Lusitans, amatere s Andore i u uzvratu za tjedan dana samo trebaju potvrditi prolaz u idući krug.

Na prvi gol oko 1200 gledatelja nije dugo trebalo čekati. 'Pao' je već u 4. minuti, a zabio je najbolji igrač utakmice Nikola Šafarić. Vugrinec je izveo korner, Glavica je loptu propustio, a na nju je natrčao Šafarić i lako je pospremio u mrežu. Vodstvo je povisio Glavica šest minuta prije kraja na asistenciju Aganovića.

Da sve ne ide glatko, pobrinuo se Bertran koji je smanjio na 2-1 nakon centaršuta poslije tri minute nastavka. Varaždinci su se nakon primljenog gola uozbiljili. Glavina glavom (57'), Šafarić iz slobodnog udarca (59') i kapetan Vugrinec (78') ostavili su Lusitans bez šanse i nade.

Mladi Pajač je dobio crveni karton u sudačkoj nadoknadi jer je udario suparnika.

Prolaz Uefa nagrađuje sa 90.000 eura, a novac je to koji bi Varaždincima puno značio u vrijeme besparice.

Strijelci:

1:0 Šafarić (4), 2:0 Glavica (39), 2:1 Bertran (48), 3:1 Glavina (57), 4:1 Šafarić (59), 5:1 Vugrinec (78).