Velez Zuzulová pobijedila je u Flachauu, Komšić bez 2. vožnje

Iskusna slovačka skijašica Veronika Velez Zuzulová (31) prvi je put sačuvala prvo mjesto iz prve vožnje u jednoj slalomskoj utrci. Dogodilo se to u Flachauu (Austrija)

Veronika Velez Zuzulová pobjednica je noćnog slaloma za Svjetski skijaški kup održanog u austrijskom Flachauu u utorak. Slovakinja je prvi put u karijeri uspjela slaviti nakon što je bila vodeća u prvoj vožnji.

Drugo mjesto je sa 31 stotinkom zaostatka zauzela Čehinja Šárka Stachová, a trećeplasirana Šveđanka Frida Hansdotter zaostala je 1,05 sekundi.

Za 31-godišnju Velez Zuzulovu ovo je druga slalomska pobjeda u karijeri. Jedinu dosadašnju ostvarila je u Semmeringu u prosincu 2012., a usto je po devet puta bila druga ili treća.

U redoslijedu slalomašica vodeća je Hansdotter sa 425 bodova, Strachová je druga s 351, a Velez Zuzulová treća s 320. U ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa vodi Švicarka Lara Gut sa 738 bodova, druga Amerikanka Lindsey Vonn ima 700, dok je Hansdotter treća s 581.

U Flachauu je nastupila i 19-godišnja hrvatska reprezentativka Andrea Komšić koja je s 5,28 sekundi zaostatka zauzela 49. mjesto i nije izborila drugu vožnju. Za 30-plasiranom Japankom Emi Hasegawom, posljednjom koja je izborila plasman u drugu vožnju, Komšić je zaostala 1.67 sekundi.

Komšić je u Flachauu četvrti put nastupila u slalomu za Svjetski kup te je po prvi put stigla do cilja.