Veliki preokret Zadrana za pobjedu nad Zagrebom

U hrvatskom derbiju sedmoga kola NLB lige Zadar je u Jazinama, zahvaljujući odličnoj igri u posljednjoj četvrtini, pobijedio Zagreb 84-77

Pune tri četvrtine košarkaši Zagreba dominirali su u Jazinama. Domaćin susreta Zadar izgledao je potpuno izgubljeno, a na poluvremenu je zadarska momčad zaostajala 48-39. No u posljednjoj četvrtini utakmice uslijedio je veliki preokret i četvrta pobjeda Zadra u regionalnoj NLB ligi (84-77).
Tek u 35. minuti Zadrani su prvi put poveli i to vodstvo više nisu ispustili do kraja utakmice. Veliki preokret domaćina krenuo je početkom posljednje četvrtine. Tijekom šest i pol minuta igrači Zagreba tako su ubacili samo dva poena, a Zadar je predvođen Stipčevićem i Baraćom ubilježio 16 poena.
Rok Stipčević na kraju se zaustavio na 17 poena i pet ubačenih trica iz osam pokušaja, Todor Gečevski dodao je 16 uz šest skokova, Johnson 12 i 9 skokova, Brewer 15, a Barać 14. Krunoslav Simon je za Zagreb zabio 22 koša uz 9 skokova, Papac 15, Vladović 14, a Tomić 12 i devet skokova.

Ljestvica:
1. Partizan 6-1, 2. Crvena Zvezda 6-1, 3. FMP 5-2, 4. Union Olimpija 5-2, 5. CIBONA 4-3, 6. ZADAR 4-3, 7. Hemofarm 3-4, 8. Hemofarm 3-4, 9. SPLIT CO 3-4, 10. ZAGREB CO 3-4, 11. Vojvodina 2-5, 12. Helios 2-5, 13. Geoplin Slovan 2-5, 14. Široki 1-6