Veslački sudac nam je objasnio zašto Martin nije osvojio zlato

Dogodilo se nešto što se vrlo rijetko događa u veslanju. Bila je mrtva trka, ali u foto finišu se jasno vidi da je Mahe Drysdale prošao za dva centimetra ispred Damira. Nažalost, rekao je Mezdjić

Hrvatski veslač Damir Martin osvojio je srebrnu medalju na Olimpijskim igrama u Riju. Iako se na prvi pogled činilo kako je Martin osvojio zlato, foto finišem se utvrdilo da ipak nije. Zlato je pripalo Novozelanđaninu Maheu Drysdaleu, a međunarodni veslački sudac Slavko Mezdjić pojasnio je zašto.

- Dogodilo se nešto što se vrlo rijetko događa u veslanju. Bila je mrtva trka, ali u foto finišu se jasno vidi da je Mahe Drysdale prošao za dva centimetra ispred Damira. Nažalost - rekao je sudac Slavko Mezdjić pa dodao da je ukupni razmak Drysdalea i Martina bio manji od jedne stotinke.

Pogledajte što je rekao gospodin Slavko Mezdjić.