VIDEO Poulsenova majstorija je drugi najbrži gol Eura ikada

Danski napadač Yussuf Poulsen postigao je pogodak protiv Belgije nakon 99 sekundi utakmice što je drugi najbrži gol u povijesti europskih prvenstava.

POGLEDAJTE VIDEO: Vatrena navijačica Nina Phoenix

Napadač RB Leipziga je iskoristio pogrešku Belgijaca i udarcem s 15 metara svladao Thibauta Courtoisa za veliko slavlje na tribinama Parkena.

Međutim, Belgija je u nastavku utakmice okrenula rezultat, a strijelci su bili Thorgan Hazard i Kevin de Bruyne.

POGLEDAJTE VIDEO GOLA

Brži od Poulsena bio je tek ruski napadač Dimitri Kiričenko, koji je vlasnik najbržeg gola u povijesti EP-a.

Kiričenko je na EP-u 2004. u Portugalu u susretu protiv Grčke zabio pogodak nakon 67 sekundi susreta. Rusija je dobila utakmicu 2-1, ali to nije bilo dovoljno za prolaz, dok je Grčka usprkos porazu prošla dalje, a potom senzacionalno osvojila europski naslov.

Kiričenko je igrao za rusku vrstu od 2003. do 2006., postigavši četiri gola u 12 nastupa. Danas je trener u redovima ruskog kluba Ufa.

Do sada je drugi najbrži gol u povijesti EP-a držao Poljak Robert Lewandowski koji je u četvrtfinalu posljednjeg Eura protiv Portugala zabio gol nakon minute i 40 sekundi igre.

No, Poulsen je od sjajnog poljskog napadača bio brži za sekundu.

Najbrži pogodak u nekom od finala zabio je Španjolac Jesus Maria Pereda protiv SSSR-a 1964. godine. 'Furija' je slavila 2-1, osvojivši svoju prvu od tri europske krune, a Pereda je zabio pogodak nakon pet minuta i 17 sekundi igre.