Villarreal uzeo bodove Barceloni na Nou Campu

Porazom od Villarreala na svom igralištu Barcelona je napravila veliki korak unatrag u borbi za naslov prvaka, sada zaostaju 8 bodova

Pobjedom 2-1 u srcu Katalonije, Villarreal je za još jedan korak naslovu prvaka Španjolske približio madridski Real. Dva je puta "Žuta podmornica" vodila, a Barcelona je izjednačiti uspjela samo jednom. Iz penala u 31. minuti za 1-0 je zabio brazilski Španjolac Marcos Senna, a za izjednačenje se pobrinuo Xavi u 67. minuti. Gol odluke djelo je Danca Jon Dahla Tomassona, koji je loptu u mrežu pospremio devet minuta prije kraja utakmice. U sudačkoj nadoknadi Senna je još jednom zabio, ali zbog nepostojećeg zaleđa suci su poništili taj gol. Barca je sad na -8 za Realom...