Wawrinka slavio u 'švicarskom finalu', Federer bez naslova...

Federer je svoje 36. finale na Masters 1000 turnirima i četvrto u Monte Carlu izgubio 6-4, 6-7 (5), 2-6. Wawrinki je ovo pak prvi naslov u Monte Carlu i sedmi u karijeri...

U 'švicarskom finalu' singlova u Monte Carlu Stanislas Wawrinka je svladao Rogera Federera nakon dva sata i 16 minuta rezultatom 4-6, 7-6 (5), 6-2 i tako došao do svog prvog naslova na ovom turniru.

Federer je svoje 36. finale na Masters 1000 turnirima i četvrto u Monte Carlu počeo odlično i u prvom setu oduzeo servis za 3-2 što mu je donijelo i prvi set.

U drugom setu, u tie-breaku je izgubio servis za 0-2, a Wawrinka je poveo sa 6-3 i iskoristio set loptu kod 6-5 na svom servisu.

Treći set je Wawrinka počeo s dva breaka, poveo s 4-0 i na kraju sa 6-2 osvojio odlučujući set za naslov pobjednika u Monte Carlu. Wawrinki je ovo sedmi naslov u karijeri, treći ove godine, nakon Australian Opena i Chennaija.