Wolfsburg propustio iskoristiti novi kiks Bayern Münchena

'Vukovi' su imali veliku priliku da smanje zaostatak za bavarskom momčadi za još dva boda, no na gostovanju kod Eintracht Frankfurta odigrali su neriješeno 1-1...

Nakon teškog poraza na gostovanju kod Wolfsburga nogometaši Bayern Münchena nisu uspjeli slaviti niti pred 75.000 gledatelja na svojoj Allianz Areni gdje je Schalke 04 izvukao 1-1

Bayern je u 17. minuti ostao s igračem manje nakon što je Boateng kao posljednji igrač srušio Sama i skrivio penal. No, Choupo-Moting bio je neprecizan s bijele točke, točnije njegov udarac obranio je Manuel NeuerPrijetio je domaćin i s igračem manje, a u 67. minuti uspio je i povesti

Prvo je Lewandowski zabio, ali je gol poništen jer je lopta već otišla u korner, a onda je nakon tog udarca iz kuta Robben glavom zabio za 1-0

Međutim, slavlje domaćina nije dugo trajalo jer je Schalke već pet minuta kasnije izjednačio. Ovaj put korner je bio za goste, a glavom je bio precizan Höwedes. Bayern je prijetio do kraja, a posebno je blizu gola bio Lewandowski, no rezultat se nije mijenjao. Bayern u subotu gostuje kod Stuttgarta.

Perišiću samo prvo poluvrijeme

Nogometaši Wolfsburga imali su tako veliku priliku da smanje zaostatak za Bavarcima za još dva boda, no na gostovanju kod Eintracht Frankfurta odigrali su također 1-1. Poveli su domaćini u 58. minuti preko Aignera, a bod 'vukovima' donio je De Bruyne u 88. minuti. Prvo poluvrijeme za goste odigrao je Ivan Perišić dok novo pojačanje iz Chelseaja, Andre Schürrle, nije bio niti na klupi.