Zadar u drugom poluvremenu slomio Cedevitu i poveo 1-0

Ključna se na kraju pokazala treća četvrtina u kojoj su Zadrani zabili čak 27 koševa, a primili samo 14. Domaćine su do pobjede vodili Delaš s 20 i Travis sa 16 koševa

Košarkaši Zadra iskoristili su prednost domaćeg terena i u prvoj utakmici polufinala doigravanja PH-a pobijedili Cedevitu 79-74.

Cedevita je djelovala dobro u prvih 20 minuta, vodila, te na poluvrijeme otišla s plus dva (35-33).

Ključna se na kraju pokazala treća četvrtina u kojoj su Zadrani zabili čak 27 koševa, a primili samo 14.

U posljednjoj četvrtini Cedevita se vratila u utakmicu, došla i na minus četiri, ali više od toga nisu mogli.

Kod Zadra najbolji su bili Delaš s 20 i Travis sa 16 koševa. Tomas je predvodio Cedevitu s 19 koševa.

Druga utakmica doigravanja igra se u srijedu u Zagrebu.