Željku Babiću poraz u debiju: 'Kauboji' izgubili u Norveškoj

U sklopu kvalifikacija za plasman na Europsko prvenstvo u Poljskoj 2016. godine, hrvatska je rukometna reprezentacija poražena od Norveške rezultatom 26-27...

Hrvatska rukometna reprezentacija u svojoj prvoj utakmici pod vodstvom novog izbornika Željka Babića poražena je u Norveškoj 26-27 (13-17). 'Kauboji' su tako porazom okončali 'novi početak' u sklopu kvalifikacija za plasman na Europsko prvenstvo u Poljskoj 2016. godine, međutim za vjerovati je kako ćemo gledati puno bolje izdanje na uzvratnoj utakmici koja je na rasporedu u nedjelju u Varaždinu

Iako je izbornik Babić najavljivao kako će nova Hrvatska 'napadati 57 minuta', u srazu protiv Norvežana nismo igrali autoritativno i na trenutke se reprezentacija činila i pomalo izgubljeno. No, razlog tomu je svakako činjenica da je uoči puta u Norvešku novi stručni stožer s igračima imao vremena za samo jedan trening.

Obrana u Stavangeru nikako nije funkcionirala od početka susreta, a iako je Mirko Alilović solidno branio primili smo čak 17 golova. U nastavku stvari su izgledale malo bolje, međutim snage za potpuni preokret nije bilo.

Stepančić promašio remi

U zadnje dvije minute utakmice ušli smo s minusom od dva gola, a onda je Luka Stepančić odlično pogodio za 26-27. Nekih 30 sekundi prije kraja Štrlek je trčao u kontru, no uspjeli su ga dostići domaći igrači i propalo je izjednačenje. Babić je pozvao minutu odmora nakon koje je Stepančić ponovno opalio, ali je to u posljednjim sekundama susreta sjajno obranio golman domaćina.

Hansen je bio najefikasniji kod pobjednika s pet golova, koliko je u našim redovima zabio i Čupić. Mirko Alilović imao je 14 obrana.

Nizozemska je u gostima pobijedila Tursku 30-23 te je tako u skupini vodeća Norveška sa šest bodova, Hrvatska je druga s četiri, Nizozemska ima dva, a Turska je još uvijek bez osvojenih bodova.