Živjeli! Ivan Rakitić nazdravio nakon jubilarnog gola za Barçu

Ivan Rakitić protiv Celte je bio jedan od najraspoloženijih igrača Barcelone na terenu. Igrao je cijelu utakmicu, a u finišu je zabio posljednji, peti gol za Katalonce za prolazak u četvrtfinale Kupa kralja

Kao na treningu. Ivan Rakitić u četvrtak je zabio drugi gol sezone u Barceloninu razbijanju Celte. Veliko pojačanje katalonskog kluba, Francuz Ousmane Dembélé, ubacio je iz kornera, a Raketa je visoko skočio i nečuvan pogodio suprotni kut pokraj ukopanog golmana.

Barça se poigravala s protivnikom koji joj je proteklih godina znao zadavati itekako puno problema, svladavši ih triput u posljednje tri godine, od čega i jednom na Camp Nouu. Na koncu je ovaj put završilo itekako uvjerljivo, 5-0 i ukupnih 6-1 za četvrtfinale Kupa kralja.

Nakon što je postavio konačan rezultat golom u 87. minuti, Rakitić je proslavio gol okrenuvši se prema kameri i napravivši gestu kao da pije kavu. Kako su njegove dosadašnje proslave često imale veze s obiteljskim odnosima, vjerojatno je u tome kvaka i ovaj put...

"Cilj je ispunjen, pomogao sam golom i proslavio ga na poseban način. U sljedećoj smo fazi", napisao je Ivan na Facebooku uz fotografije proslave jubilarnog 30. gola za Barcelonu otkako je stigao u klub iz Seville u ljeto 2014.

Dva gola momčadi iz Viga zabio je Lionel Messi, u razmaku od samo tri minute (13. i 15.), oba na asistenciju Jordija Albe. A onda se Argentinac odužio Španjolcu fantastičnom asistencijom za treći gol u 28. minuti. Jedan je dodao i Urugvajac Luis Suárez (31.).