Viral

Vrhunska sportašica sa 40 medalja zapravo nije žena

1

Kineska atletičarka odbacila je većinu medalja koje je osvojila saznavši da je zapravo muškarac. Testovi su pokazali kako ima muške kromosome

Xiao Nan iz Chengdua osvojio je više od 40 medalja u studentskim natjecanjima u atletici kao žena. Međutim, nakon što su testovi u bolnici potvrdili njegove sumnje da je zapravo muškarac, bacio je sve medalje osim njih deset.
- Nikada mi nije bilo posebno drago što sam prvak. Osjećao sam se krivim što stojim na pobjedničkom postolju. Uvijek sam mislio kako je prava pobjednica ona kraj mene - rekao je Xiao.
Zahvaljujući izvanrednim atletskim dostignućima u školi te na lokalnim i nacionalnim natjecanjima, stekao je veliko poštovanje. Upisao se na fakultet. Ali, Xiao je bio zbunjen.
- Često sam osjećao želju za ženama umjesto za muškarcima. A moje tijelo je oduvijek bilo više muško nego žensko - dodao je.
Xiao je otišao na kontrolu u lokalnu bolnicu, gdje su mu potvrdili da ima muške kromosome. Sada živi kao muškarac i počeo je s procesom promjene spola u klinici za plastičnu kirurgiju Sichuan Xichan, koji će trajati devet mjeseci.