Kolumne

Komentari 28

"Možemo ih dobiti, no pitanje u kojoj će brzini igrati Španjolci"

Ako u zadnjih 20 minuta uđemo s neriješenim, možemo i dobiti Španjolce. Moramo samo nakrcati vezni red igračima, to je ključ. Ma Slaven će najbolje izabrati prvih 11

Više nema popravnog ispita za nas. Večeras će biti ili mi ili oni. Ili idemo skupa dalje ako Talijani ne pobjede Irce u drugoj utakmici skupine C. Imamo velike šanse protiv Španjolaca ako budemo igrali kao drugo poluvrijeme protiv Talijana.

U tom drugom dijelu pokazali smo da možemo stići rezultat. Biliću je to poluvrijeme pokazalo i koja je formacija dobra. Mislim da je to recept i protiv Španjolaca. Pogotovo ako ćemo morati "juriti" rezultat. Trebamo nakrcati vezni red s igračima. Španjolci igraju s jednom špicom, Iniesta i Silva su vezni igrači. Tako i mi moramo igrati.

Mislim da će Slaven najbolje izabrati. Ako u zadnjih 20 minuta uđemo s neriješenim rezultatom, možemo i dobiti utakmicu. A i neriješeno bi nam moglo odgovarati pogotovo ako Talijani ne dobiju Irce s tri gola razlike. Teško da će pobijediti 3-0. Možda mogu dobiti s 1-0 ili 2-0, ali tri gola? Teško...

Svi ti njihovi strahovi o nekakvom dogovoru Hrvatske i Španjolske su samo igra. Oni žele da mi razmišljamo o tim stvarima, a ne o utakmici. No ako u zadnjih 20 minuta utakmice bude 2-2, sigurno nećemo juriti za trećim golom, a neće ni Španjolci. Nema smisla riskirati kad bi nas taj rezultat vodio dalje.

Sudi nam Wolfgang Stark, ali ne bih previše o sucima. Dosad su na Euru sudili dobro, neki su griješili, ali općeniti je dojam bio vrlo dobar. Najviše se moramo okrenuti sebi i svojoj igri. U dobroj smo formi, možemo igrati sa svakim, a protiv Talijana smo pokazali da znamo i juriti rezultat.

Teško je prognozirati, ali ako ne primimo gol u početku, ako se budemo dobro držali, možemo ne izgubiti. Samo, pitanje je u kojoj će brzini igrati Španjolci.

Formacija za Španjolsku:

Treba staviti puno veznih igrača i igrati kao u formaciji protiv Italije u drugom poluvremenu. Dakle, 4-2-3-1. To je sustav u kojem se možemo suprotstaviti Španjolcima.