Ivan Katalinić, nogometni trener Petak, 15.06.2012. u 10:53
23 komentara

'Raspoloženi su bili tek Plete i Mandžo, ali su svi bili borbeni'

Imali smo samo dva raspoložena igrača protiv Italije. To se itekako vidi na terenu. Modrić nije odigrao baš najbolje ovoga puta. No oduševila me naša borbenost

Nakon 90 minuta bod smo ipak zaslužili. Iako, Talijani su bili dosta bolji u 1. poluvremenu. Sudarila su se dva različita sustava i Bilić je morao mijenjati jer tako nije išlo. Slaven je uoči nastavka sve dobro napravio.

A što je to točno napravio? Rakitića je vratio u sredinu, Mandžukića je stavio na desno krilo pa smo igrali u formaciji 4-2-3-1. Pirlo više nije slobodno šetao, imali smo igrača više u sredini.

Nažalost, imali smo samo dva baš raspoložena igrača, Pletikosu i Mandžukića. To se itekako vidi na terenu. Modrić nije odigrao najbolje, ali možda bude protiv Španjolaca. No, oduševila me naša borbenost.

Zanimljivo, još na Euru nisam vidio da je bilo koja reprezentacija odigrala sjajno svih 90 minuta. Samo možda 'furija'. Tako i Talijani jučer. Pitanje je koliko su se oni potrošili prvu utakmicu, a imaju i stariju ekipu.

Talijani se pribojavaju da mi ne odigramo 2-2 sa Španjolcima pa da ispadnu jer su svojedobno Danska i Švedska odigrali 2-2, jedini rezultat koji im nije odgovarao pa su ispali s Eura 2004. godine. No nije tako lako namjestiti rezultat, treba i zabiti dva gola Španjolskoj.

Protiv njih trebamo ići na pobjedu. Pokazali smo da se ne trebamo nikoga plašiti. A ako budu bolji, treba im čestitati. Možda i Irci uzmu bod Talijanima. Sve je moguće. Događalo se na ovom prvenstvu da lošije momčadi na terenu ne izgube...