Na današnji dan 1434. godine Temza je bila tako snažno zaleđena da su roba i namirnice koje su dovezene u ušće rijeke morale biti istovarene i dovezene kopnom u grad. Ostala je zaleđena sve do 10. veljače 1435.
Zaleđena rijeka Temza bila je najposjećenija u Londonu
Sve dok sredinom 18. stoljeća nije sagrađen most Westminster Bridge, pješaci su mogli prijeći Temzu samo preko Londonskog mosta, koji je kasnije preuređen, a zatim 20-ih godina 19. stoljeća zamijenjen novim mostom. Stupovi na kojima je počivalo 19 lukova starog kamenog Londonskog mosta znatno su usporavali tok rijeke pa se ona u povijesti ledila i do nekoliko puta.
Zime su bile surovije te puno hladnije i oštrije nego danas u Londonu. Najraniji zabilježeni slučaj zaleđivanja bio je 250. godine, kad je bila zamrznuta devet tjedana. Tijekom vladavine kralja Stjepana, 1150., u prosincu je bio tako veliki mraz da su konji i kočije prelazili zaleđenu Temzu jednako sigurno kao i po suhom tlu. Opet, 1281. Temza je bila zaleđena, a kad se led konačno počeo raspadati, odnio je pet kamenih lukova Londonskog mosta, uzrokujući njegovo djelomično urušavanje.
Na današnji dan 1434. godine Temza je bila tako snažno zaleđena da su roba i namirnice koje su dovezene u ušće rijeke morale biti istovarene i dovezene kopnom u grad. Ostala je zaleđena sve do 10. veljače 1435. godine. Kad bi se Temza zaledila, na njoj su se priređivali veliki "ledeni sajmovi" u sklopu kojih su organizirana razna sportska natjecanja. Ljudi bi se klizali od Londonskog mosta do Westminstera. Neki su na Temzi vježbali streličarstvo, potpuno normalno kao da su na tlu. Na zaleđenoj rijeci tiskali su se novinski bilteni. Rijeka Temza bi tad bila najposjećenija u Londonu.
"Podrijetlo vrsta" Charlesa Darwina, jedna od knjiga koja je izazvala najviše "buke" u povijesti, izašla je iz tiska 24. studenoga 1859. godine. Rezultate višedesetljetnih istraživanja i putovanja Darwin je sažeo u teoriji evolucije, koja je odmah postala predmet žestokih napada kako vjerskih, tako i znanstvenih krugova.
Freddie Mercury je komponirao mnoge hitove grupe Queen, kao što su “Bohemian Rhapsody” i “We Are the Champions”. Umro je 24. studenoga 1991. od AIDS-a, svega dan nakon što je objavio svijetu da ima tu bolest.
Više vremeplova pročitajte OVDJE