Promo sadržaj

Igrači VK Jug "protutnjali" kroz Beograd

3

I prije početka susreta znalo se da je Jug CO bolja momčad od Partizana, a nakon ekspresnog starta i vodstva 3:0 nakon samo dvije minute igre, to se i potvrdilo

S pet golova prednosti Jugaši su otišli na prvi 'mali odmor', a do poluvremena razliku podigli na plus sedam. U nastavku susreta, Vjekoslav Kobešćak rotirao je momčad, odmarao igrače za predstojeće tri utakmice u nizu, pa su domaći uspjeli malo doći do daha i postići, možda čak i previše golova.
Loren Fatović i Felipe Perrone predvodili su Jugovu listu strijelaca s po četiri gola, Luka Lončar, Josip Vrlić i Paulo Obradović postigli su po dva, dok su se Maro Joković i Marko Ivanković po jednom upisali u strijelce. Kod domaćina, Nikola Jakšić najbolji je s pet postignutih golova.

Trener Juga Vjekoslav Kobešćak bio je zadovoljan rezultatom i igrom svoje momčadi.
- Partizan je pokazao da ima izuzetno talentirane igrače, s kojima treba raditi kako bi postali vrhunski. Na primjer, igrali su sa samo jednim klasičnim centrom Đorđem Lazićem, a uspjeli su izboriti dosta isključenja - rekao je Kobešćak.

'Sve u svemu, rezultat je realan, kad se uzme u obzir razlika u kvaliteti, fizičkoj snazi i iskustvu dvije momčadi. Mogu biti zadovoljan, jer dobar dio utakmice protiv prvaka Europe smo odigrali na visokom nivou', kazao je trener Partizana Zoran Milenković.

U ostalim susretima skupine 'B' Eger je kod kuće pobijedio Hannover 10:7, dok je Pro Recco, također kao domaćin bio bolji od Barcelonete rezutatom 8:6.

Ljestvica skupine 'B' nakon četiri odigrana kola:
Pro Recco  12 bodova, Jug CO 7, ZF Eger 6, CNA Barceloneta 5, Waspo Hannover 2, Partizan 1.

Sljedeći susret u Ligi prvaka igraju 8. veljače kada u Gruž dolazi Waspo Hannover.