Ministar je izrazio svoju zahvalnost zračnim snagama i rekao da će sljedeća faza, nadaleko očekivana kopnena operacija, "doći uskoro"
Izrael tvrdi: 'Vojna kampanja u Gazi trajat će mjesec, dva, tri. Ali, na kraju neće biti Hamasa'
Izrael je priopćio da je pogodio još 320 ciljeva u Pojasu Gaze, dok palestinske vlasti kažu da su kuće gađane tijekom noći i jutros "bez upozorenja" te da je stradao veliki broj ljudi, prenosi BBC u ponedjeljak.
Palestinsko ministarstvo unutarnjih poslova navodi da je 17 ljudi poginulo, a deseci su ozlijeđeni u dva odvojena izraelska napada u sjevernoj Gazi.
POGLEDAJTE VIDEO:
Pokretanje videa...
U jednom je pogođena kuća Džabaliji dok je u drugom pogođen stan u četvrti Al-Faluga u ponedjeljak ujutro, rekli su dužnosnici.
Još 10 osoba ubijeno je u Deir al-Balahu u središnjem dijelu Pojasa Gaze, dodalo je ministarstvo.
Izraelski ministar obrane Yoav Gallant rekao je da bi vojna kampanja u Gazi "mogla trajati mjesec, dva ili tri, ali na kraju više neće biti Hamasa".
Gallant je govorio nakon operativnog brifinga u Operativnom zapovjednom i kontrolnom centru izraelskih zračnih snaga.
- U smislu operativnih aspekata, na kraju ništa neće zaustaviti IDF (Izraelske obrambene snage)- rekao je.
- Ovo bi trebala biti naša posljednja operacija u Gazi, iz jednostavnog razloga što nakon toga više neće biti Hamasa.
Ministar je izrazio svoju zahvalnost zračnim snagama i rekao da će sljedeća faza, nadaleko očekivana kopnena operacija, "doći uskoro".
DOGAĐAJE VEZANE UZ RAT U IZRAELU PRATITE IZ MINUTE U MINUTU OVDJE.
Koliko brzo ostaje nejasno.
U sljedeća dva dana očekuju se posjeti nizozemskog premijera Marka Ruttea i francuskog predsjednika Emmanuela Macrona.
Čelnici SAD-a, Ujedinjenog Kraljevstva, Kanade, Francuske, Njemačke i Italije zajedničkim su pozivom ponovili svoju potporu "pravu Izraela da se brani od terorizma", ali i pozvali na "poštivanje međunarodnog humanitarnog prava".
Drugom humanitarnom konvoju sastavljenom od 14 kamiona s pomoći dopušten je ulazak u Gazu u nedjelju, donoseći ono što je Martin Griffiths, podtajnik UN-a za humanitarna pitanja, nazvao "malim tračkom nade".
Međutim, UN upozorava da je potrebno "više, mnogo više".