Pokretne osobe koje se nose s inkontinencijom, mogu živjeti aktivnim životom, usprkos ograničenjima koja ovo stanje može donijeti
5 savjeta ukoliko brinete o starijima s inkontinencijom, ili se i sami nosite s njom
TENA asortiman uključuje zaštitu pri inkontinenciji od najslabijih do najzahtjevnijih situacija, čak i onih s kojima se najteže nositi. Donosimo savjete koji mogu pomoći pri poboljšanju kvalitete življenja osoba koje se nose s inkontinencijom:
1. HIDRATACIJA
Nemojte smanjivati unos vode. Možda mislite da će izbjegavanje tekućine smanjiti curenja, ali samo će dovesti do dehidracije i mogućnosti da urin postane gušći. Gušći urin može dovesti do infekcija mjehura, a to nitko ne želi.
2. UMJERENOST
Okidači kao što je kofein, alkohol i umjetna sladila mogu povećati potrebu odlaska na toalet. Konzumirajte ih umjereno.
3. OPUŠTANJE
Stres nije nikada ugodan, osobito ne zato jer može uzrokovati curenje urina ili pogoršati simptome. Prakticiranjem opuštajućih tehnika kao što su vježbe disanja, meditacija ili jednostavno - šetnja, možete postati bolji kod kontroliranja mjehura.
4. KEGELOVE VJEŽBE
Dodajte Kegelove vježbe svojoj jutarnjoj rutini. Nekoliko minuta dnevno vježbanja mišića dna zdjelice može smanjiti rizik od istjecanja urina.
5. ODGOVARAJUĆI PROIZVOD
TENA Pants upijajuće gaćice za pokretne osobe i one sa smanjenom pokretljivošću: omogućuju samostalnu upotrebu, odlazak na toalet i veću neovisnost. Dostupne su u ljekarnama i specijaliziranim trgovinama s ortopedskim pomagalima. Dolaze u različitim veličinama i moćima upijanja. Za više informacija, posjetite www.tena.hr, te se savjetujte sa svojim liječnikom ili ljekarnikom.
Križevci – tvoje blagdansko odredište ove godine
Izazovi u gospodarenju biootpadom: Konferencija u Šibeniku
Grad Virovitica učenicima srednjih škola pomaže u pripremi za državnu maturu