Komentari 332

Austrijanci su ostali mušterije: 'Kauboji' pobijedili dva razlike

29

Hrvatska je u svom prvom nastupu na Svjetskom prvenstvu u Kataru svladala Austriju rezultatom 32-30 i tako u 'pozitivnom tonu' krenula u novi lov na medalju

Hrvatska rukometna reprezentacija u svom je prvom nastupu na Svjetskom prvenstvu u Kataru ostvarila pobjedu nad Austrijom 32-30 (16-13) i tako na priželjkivani način krenula u novi pohod na medalju

Izbornik Slavko Goluža na parket je Duhail Arene od prve minute poslao najjaču postavu koja je kontrom i polukontrom, ali odličnim minijaturama Domagoja Duvnjaka pobjegla na četiri razlike. Poslao je Goluža tada na odmor one najbolje, a do kraja poluvremena igrala je druga i 'treća' postava koja je uz neke poteškoće na odmor ipak odnijela tri gola razlike.

Odlično otvaranje i sjajni Duvnjak

U drugi dio ponovno smo krenuli s najjačom postavom koja je ponovno trebala napraviti razliku i zapravo riješiti utakmicu, no Austrijanci su odigrali jako dobro i približili se na samo gol zaostatka. Imali su i nekoliko prilika za izjednačenje, no izvukao nas je na kraju neumorni i nepogrešivi Ivan Čupić koji je na kraju zabio čak jedanaest golova

Igor Karačić odigrao je nekoliko odličnih poteza i zapravo vrlo dobro iskoristio svoju minutažu. Kada su Austrijanci ponovno bili blizu izborio je na svojim leđima dva isključenja i dao nam priliku za pobjedu

Nepogrešivi Čupić i vrlo dobri Karačić

U zadnjim minutama utakmice imali smo dva igrača više i priliku da riješimo utakmicu i s čak pet ili šest golova razlike, no umjesto toga dva puta zaredom smo izgubili loptu i zakomplicirali si život u zadnjim trenucima. Međutim, u zadnjem napadu je sve riješio Ivan Čupić za konačnih 32-30.

Osim Čupića koji je zabio 11 golova, odlični su bili Duvnjak sa šest te Vori s pet golova. Alilović je imao jedanaest obrana, a neke od njih stigle su u pravom trenutku i dale nam nekoliko laganih golova. Kod Austrijanaca najbolji su bili Viktor Szilagy i Robert Weber koji su zabili sedam golova, dok je Raul Santos zabio jedan manje

Komplikacije na kraju

Hrvatska je tako ostvarila i šestu pobjedu protiv Austrije,a već sutra u drugom kolu čeka ju uvijek neugodni Tunis za čije igrače 'kauboji' tvrde kako 'tuku kao malo tko'. Nema sumnje, bit će teško, no ako će suci imati kriterij kao na današnjoj utakmici, mogli bi često igrati s igračem više.