Disco kugla označavala je reputaciju objekta, a kasetofon i videorekorder koliko ste in. Odijela kričavih boja, rajfovi za kosu, pisanje dnevnika i polaroid fotoaparati također su obilježili lude osamdesete
Nije se moglo živjeti bez walkmana i koturaljki
U to 'davno' vrijeme postojale su stvari bez kojih se nikako nije moglo. Kao što danas ne možemo zamisliti život bez mobitela ili računala, tako su nekad 'život značili' videorekorder i kasetofon. 'Mala kutija' doslovni je prijevod francuske riječi 'cassette'. Služila je za pohranjivanje audio podataka. Nije bila dugog vijeka i gramofonske ploče, koje je zamijenila, nadživjele su je. Danas na internetu kruži slika kasete i olovke. Ako ste odrasli u to vrijeme, znate koja je poveznica te dvije stvari. Otpetljavanje vrpce znalo je trajati satima. A olovka je dobro došla kod takvih situacija, a i brzinskog 'premotavanja' najdraže pjesme. Kasetofon je nekada bio in gadget jer se za razliku od tadašnjeg klasičnog radija mogao napajati baterijama. A mogli ste i sami napraviti kompilaciju za tulum. Ili plakanje u kutu.
Walkman je omogućio nošenje glazbe svugdje sa sobom
'Rolšue' ili koturaljke bile su cipele na kotačićima koje su ispuštale grozan zvuk u doticaju s betonom. Imale su četiri kotačića, dva naprijed i dva nazad, te neku vrstu kočnice. Mogle su se rastezati ili stezati, ovisno o veličini noge. Nisu bile baš stabilne, ali morali ste ih imati. A što bi bilo 'rolšuanje' bez walkmana? Walkman je omogućio nošenje glazbe svugdje sa sobom. Glazbe na kaseti, naravno.
Videorekorder omogućio je snimanje najdražih animiranih crtića, serija i filmova na VHS kasetu. I to je bila svojedobna revolucija. Niste više morali u točno vrijeme biti ispred televizora i mogli ste najdraži film pogledati pet puta zaredom. Postao je neophodno 'kućansko pomagalo'.
Disco kugla označavala je reputacija objekta: tko je imao kuglu bio je in, a ako je nije imao bio je to samo jedan 'kafić' u nizu. Pod njom se plesalo, a ona je pomagala svjetlucavoj odjeći tog vremena da zasja svim svojim groznim sjajem.
Frizure su bile isto bile jako važne pa su svi frajeri imali dugu kosu. A frajerice ogromnu, natapiranu kosa. Bilo je to i vrijeme jastučića s kojima su žene izgledale kao igrači američkog nogometa. Ako ih odjeća slučajno nije imala, uvijek ih se moglo kupiti i 'postaviti'. Odijela kričavih boja, rajfovi za kosu, pisanje dnevnika i polaroid fotoaparati također su stvari koje su obilježile osamdesete.