Komentari 12

Ante Miše u crnom nizu: U dva dana dva poraza Bilih

1

Hajduk je izgubio od južnokorejskog Busana 1-0 na pripremama u turskoj Antalyji, što je već drugi Hajdukov poraz u posljednja dva dana...

Austrijski Ried prekinuo je savšenu nisku Ante Miše. Otkako je došao na klupu Hajduka, Miše nije gubio. Bez obzira igrao prvenstvo, kup ili dvoransko. A onda je, dan nakon Rieda, stigao drugi poraz u nizu i pozvao na oprez. Igrali su Splićani s nekakvom 'drugom momčadi', no poraz od momčadi koja je u petak odigrala 2-2 s drugoligašem Međimurjem mora zabrinuti Splićane. A igrače možda 'spustiti na zemlju', što vjerojatno i nije najgore što im se može dogoditi...
Tomić na golu, Maloča i Jozinović na bokovima, a Vejić i Aračić u središnjici obrane činili su Hajdukov defenzivni zid. Brkljača i Rosso u sredini terena, te Tomasov i Jertec na krilima činili su kreativnu četvorku, a Bartolović i Oremuš bili su najbliži korejskom golu. S takvim je snagama Miše krenuo na Busan, no očito nije bilo dovoljno. Macedo je zabio gol odluke u 42. minuti, nakon što je Yung Choi projurio pokraj Vejića i uposlio svog usaljenog suigrača.
Hajduk je šansu za vodstvo imao preko Maloče u 28. minuti, ali bilo je to otprilike sve što su 'bijeli' ponudili u prvih 45 minuta. U nastavku su Jozinovića, Tomića i Brkljaču zamijenili Strinić, Višić i Linić, nakon 15-ak minuta i Rubil je ušao umjesto Maloče, pa Gabrić umjesto Jerteca. Tek nakonm svih tih promjena Hajduk je počeo nešto igrati, ali opet je morao spašavati golman Višić.
Do kraja nije bilo velikih šansi, izuzev možda one mladog Vukušića, koji je pet minuta prije kraja pucao iz okreta pokraj gola. I to je bilo sve, Korejci su zadovoljni napustili travnjak, Miše je mogao samo zabrinuto klimati glavom... Tri utakmice u Turskoj su iza Hajduka, zabili su samo dvaput. I to jednom Vejić nakon kornera. Dovoljno dobar poziv na oprez.