Komentari 2

Aračić spasio bod Hajduku, Marasu bolje da ne zabija...

1

Slaven Belupo vodio je na svome stadion od 87. minute, no splitski stoper zabio je za izjednačenje u trećoj minuti sudačke nadoknade i uzeo bod

Dok su oni najbolji odmarali u Splitu, Ante Miše u Koprivnici je šansu dao Aračiću, Brkljači, Rossi, Jertec, Bartoloviću, mladom Vukušiću... Kapetansku traku oko ruke u svom prvom prvenstvenom nastupu ove sezone stavio je golman Vjeko Tomić. I nije sve to skupa izgledalo loše, ovakav Hajduk ravnopravno se nosio s momčadi koja se bori za izlazak u Europu. Utakmica siromašna šansama dugo je nudila 'zicer' na 0-0, sve do 87. minute. Alen Maras tada je opalio ljevicom i Tomić je morao po loptu u mrežu. U tim su trenucima na travnjaku bili i Gabrić i Ibričić, a ovaj potonji kreirao je izjednačenje. Debelo u sudačkoj nadoknadi prošao je kroz obranu Belupa, na njegovu loptu natrčao je Ante Aračić i spasio Hajduk od poraza.
- Presretan sam, kako ne bih bio, ovo je moj prvi gol za Hajduk - rekao je 27-godišnji Imoćanin Aračić, koji je svojim golom uskratio Belupu šansu da i u zadnjem kolu ostane u igri za treće mjesto.
- U zadnje vrijeme nam se ovakve stvari često događaju. I protiv Cibalije sam ja zabio, pa smo dobili gol u zadnjoj minuti - kaže Alen Maras. Njegova momčad sezonu je ovom utakmicom praktički završila, Splićane već u srijedu čeka Dinamo.
- Važno je da nismo izgubili uoči uzvrata finala Kupa, spremni smo i idemo po tu pobjedu protiv Dinama - rekao je Aračić.