Komentari 2

Arsenal potopio Fener, Ogi odigrao svih 90 za Dinamo

7

Nogometaši Arsenala uvjerljivo su pobijedili na gostovanju kod turskog Fenerbahčea. U Istoj skupini Porto je kod kuće izgubio od Dinama

Mrežu Turaka Arsenal je načeo u desetoj minuti. Fantastičnom loptom u prostor Cesc Fabregas proigrao je Emmanuela Adebayora, koji mirno šalje loptu u donji desni kut iz neposredne blizine i postiže svoj treći pogodak u natjecanju ove sezone. Već u sljedećoj minuti gotovo na identičan način Fabregas je proigrao Thea Walcotta, koji dribla vratara Volkana Demirela i šalje loptu u praznu mrežu. Malo nade domaćinima vratio je Silvestre autogolom iz neposredne blizine u 19. minuti, ali ona nije dugo trajala. Samo tri minute nakon toga Arsenal vraća prednost na dva gola razlike golom Diabyja. Do kraja su zabijali još Song i Ramsey za Arsenal te Guiza za Fenerbahče. Zanimljivo je spomenuti da je Arsenal na kraju utakmice imao manje udaraca prema golu od Fenerbahçea (12-21), te da je od ukupno šest udaraca "topnika" u okvir gola čak pet pronašlo put do mreže. U drugoj utakmici G skupine Dinamo Kijev je savladao Porto u gostima 1-0 i tako izbio na drugo mjesto na ljestvici. Jedini pogodak u tvrdoj utakmici u kojoj nije bilo puno izglednih prilika postigao je Aleksander Alijev iz slobodnog udarca s nekih tridesetak metara. Hrvatski reprezentativac Ognjen Vukojević odigrao je svih 90 minuta za pobjedničku momčad.