Komentari 3

Asistencija Ronalda, golovi Adriana i Roberta Carlosa

1

Roberto Carlos zabio je topovski pod prečku udarac lijevom nogom s dvadesetak metara, s lijeve strane iskosa, baš kao u najboljim danima

Zapažena su ostvarenja u dvobojima brazilskih regionalnih prvenstava imali poznati nogometaši osim Robinha, koji je bio indisponiran u domaćem porazu njegova Santosa od Palmeirasa. Santos, inače vodeći sastav nakon 14 odigranih kola Paulista prvenstva, pet prije njegove završnice, izgubio je od momčadi iz Sao Paula 4-3 iako je vodio 2-0.
U drugome najzanimljivije dvoboju 14. kola Corinthians je u Sao Paulu pobijedio gostujući sastav Santo Andrea 2-1. U trećoj je minuti Ronaldo asistirao mladom suigraču iz napada, Dentinhu, za njegov pet prvenstveni pogodak. Samo sedam minuta kasnije Roberto Carlos je zabio topovski pod gredu udarac lijevom nogom s dvadesetak metara, iskosa s lijeve strane, kao u najboljim danima. Na 2-1 smanjio je Conceiçao u 43. minuti.
U derbiju Carioca prvenstva (savezna država Rio de Janeiro) Flamengo je kao domaćin pobijedio Vasco da Gamu 1-0. Jedini je gol na utakmici zabio Adriano iz 11-erca u sedmoj minuti drugog poluvremena. Dobio je žuti karton jer je nakon toga proslavio pogodak pokazavši natpis na podmajici. Pisalo je: "Bog neka oprosti tim zlobnicima"!
Adriano je odigrao prvu utakmicu za svoj klub nakon prijateljske utakmice koju je za Brazil igrao protiv Irske prije 12 dana u Londonu. Posvadio se i potukao nakon povratka u Brazil s bivšom djevojkom. Bizaran događaj izazvao je, očekivano, enorman publicitet u Brazilu.
Tragičar utakmice ipak dolazi iz redova Vasca da Game. Riječ je o napadaču-veteranu Dodu, nekadašnjem reprezentativcu koji se ove zime vratio na travnjake nakon dvogodišnje suspenzije zbog pozitivnoga dopinškog testa. Promašio je Dodo dva penala. Točnije, obranio mu ih je golman Flamenga Bruno.
- Ja sam izvođač penala i prihvatio sam se odgovorno svoju dužnost. Nažalost, nisam imao sreće – rekao je Dodo.