Komentari 31

ATP Montreal: Novak Đoković izbacio Marina Čilića iz turnira

1

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić izgubio je u osmini finala ATP turnira iz Masters serije 1000 u Montrealu. Novak Đoković savladao je Međugorca rezultatom 7-5, 6-2

Bio je to šesti međusobni ogled ove dvojice protivnika i šesta pobjeda srpskog tenisača. Čilić je odigrao kvalitetan meč, ali je u odlučujućim trenucima previše griješio. Tako je prvi set praktički sam predao u ruke Đokoviću. U 12. igri kod vodstva Đokovića 6-5 i 30-30 na vlastiti servis napravio je dvije neforsirane pogreške koje su Đokoviću donijele vodstvo. Prvo je poslao jedan lagani bekhend volej u dno mreže, a onda i forhend s osnovne linije u aut i tako omogućio Đokoviću da iskoristi svoju prvu break-priliku i prvu break-priliku općenito u meču do tog trenutka.

U drugom setu Čilić je u prvom gemu pritisnuo servis Srbina, ali nije uspio do breaka unatoč trima break-prilikama, od čega dvjema vezanima (15-40). Gem je trajao 10 minuta i 30 sekundi igre, a Đoković je uspio obraniti svoj servis.U drugom gemu sam je Čilić spasio dvije break-lopte, ali isto nije uspio u četvrtom gemu kada svjetski broj jedan radi novi break za vodstvo 3-1. Đoković za pobjedu nije samo držao svoj servis do kraja nego je novim breakom u, pokazalo se, posljednjem, osmom gemu drugog seta, došao do pobjede.

Čilić je ukupno imao tri winnera više od Đokovića (17-14), ali i 12 neforsiranih pogrešaka više (29-17), što se pokazalo presudnim.