ATP Rotterdam: Ljubičićev laki kraj već u prvom kolu

1

Druga je to Francuzova pobjeda u šestom srazu s Ljubičićem na ATP turnirima. Ljubo je na terenu bio 100 minuta za 'pristojan' poraz 6-3 6-3

Francuz Julien Benneteau, 38. tenisač ATP ljestvice, uvjerljivo je u prvom kolu ATP turnira u Rotterdamu pobijedio Ivana Ljubičića 6-3, 6-3. Meč je trajao 100 minuta, no izjednačenje je bilo samo do sedmog gema prvog seta, kada je Benneteau 24. tenisača svijeta i sedmog nositelja turnira uspio prvi put breaknuti iako je dotad Ljubičić češće pritiskao Francuza na servisu. Drugi break došao je u devetom gemu za konačnih 6-3 u prvoj dionici igre. U drugom se setu Hrvat se držao do šestog gema, u kojem je Francuz iskoristio petu break-loptu (Ljubičić je spasio 0-40) i poveo 4-2. Dobio je preostala dva svoja servisa za 6-3 pobjedu i u toj dionici. Benneteau je na kraju iskoristio tri od 11 break-prilika, dok je sve četiri Ljubičićeve obranio. Druga je to njegova pobjeda u šestom srazu s Ljubičićem na ATP turnirima. Turnir se u dvorani na tvrdoj podlozi igra uz nagradni fond od 1.445 milijuna eura.