Komentari 154

Nova pobjeda Hrvatske: Utišali smo brojne i bučne Slovence

11

Hrvatska rukometna reprezentacija i drugi put je pobijedila na Europskom prvenstvu, s 31-29 'pala' je Slovenija koja je imala bučnu podršku. Slijedi susret s Norveškom

Za razliku od inače kad gledamo naše rukometaše, završnica nije bila infarktna, ali svejedno smo izgubili dosta živaca. Ipak, najbitnija je nova, druga pobjeda na Europskom prvenstvu. Slovenija je prošla kao i Island prije dva dana, bilo je 31-29.

Igralo se gol za gol uvodnih šest minuta, a onda je Hrvatska prvi put povela i do kraja utakmice vodstvo nije ispuštala. Duvnjak je odlično vodio igru, u napadu smo bili sjajni, ali obrana je opet bila problem. Prednost je rasla pa smo na poluvrijeme otišli s četiri gola prednosti.

U 33. minuti imalo smo najvećih pet razlike, ali uslijedio je strahoviti pad u igri. U samo 10 minuta Slovenci su izjednačili. Nekoliko naših loših napada, par obrana Škofa i kontri, bilo je dovoljno da nas stignu. Igrali su sjajno i dignuli su mnogobrojne navijače na noge. Imali su čak i napad za vodstvo, za potpuni preokret, ali Alilović je obranio tešku loptu.

Goluža je u tim trenucima napravio ključan potez, u igru je vratio Balića koji je odmah zabio dva gola. Naši su se 'probudili' i prednost rutinski zadržali do kraja.

- Ne znam što nam se dogodilo na početku nastavka, bili smo prestatični. Stigli su nas, ali nisu imali snage za više. Nismo dali da nas preteknu - rekao je nakon utakmice najefikasniji naš igrač, Ivan Čupić.

Lacković je dodao šest,  Duvnjak četiri gola. Mirko Alilović imao je 10 obrana.

- Ako nastavimo ovako ne piše nam se dobro. Ne znam što nam se dogodilo u početku, bili smo prestatični. Stigli su nas, ali nisu imali snage za više. Utakmicu smo dobili u trenutku kada smo otišlii na četiri gola prednosti. Nismo imali šut izvana, sve je bilo na prolaze, na pivota. 'Pilali' su do maksimuma, do šest metara. Norveška ima drugačiji stil igre - rekao je golman Alilović.

U petak igramo protiv Norveške u 20.10 sati. Ako Hrvatska pobijedi, u 2. krug će prenijeti maksimalna četiri boda.

LIVE

2. poluvrijeme

60' Hrvatska je utakmicu mirno privela kraju, pobijedili smo 31-29! Druga pobjeda u drugoj utakmici na Euru!

56' Čupić je imao priliku da sa sedam metara riješi utakmicu, ali je Škof obranio. U idućem napadu je Alilović obranio, imamo tri gola prednosti tri minute prije kraja

52' Do kraja je devet minuta, imamo igrača više i dečki su konačno proigrali. Vodimo tri razlike

48' Naši 'spavaju' pa je u igru ušao Balić i odmah zabio gol. I drugi gol Ivana u nizu

44' Slovenija je izjednačila! Dvije kontre zaredom i ovo je prvo izjednačenje nakon sedme minute

41' Najljepša akcija na utakmici, Slovenci su izveli 'cepelin' s igračem više i dodatno raspjevali svoje mnogobrojne navijače

38' Slovenci su nam 'prodali' kontru s igračem manje, nedopustivo!

35' Opet smo upali u crnu rupu, kratku od dvije minute, ali dovoljno da primimo tri gola, i dalje imamo vodstvo, 17-15 je

33' Prvi put imamo pet golova razlike! Zabio je Duvnjak s igračem manje

31' Počeo je nastavak, Hrvatska je imala prvi napad i mogli smo otići na +5, ali Duvnjak je slabo pucao

1. poluvrijeme

30' Gotovo je prvo poluvrijeme, u posljednje tri minute opet smo proigrali i vratili se na četiri gola prednosti, vodimo 16-12. Odlična predstava, ako će ovako nastaviti, Slovenci neće imati šanse u nastavku

27' Hrvatska je potpuno stala, primili smo tri gola u nizu i Slovenci su došli na samo gol zaostatka

23' Buntić je zabio za drugo vodstvo od četiri razlike, vodimo 13-9. Slovenski izbornik pozvao je time-out

18' Stativa i dvije obrane Škofa, te dva iskorištena napada bila su dovoljna da se Slovenija vrati u igru, Hrvatska zasad vodi 10-8

13' Odlična reakcija na igrača više, pobjegli smo Sloveniji na tri razlike

10' Čupić je zabio s crte dok smo imali igrača više, prvi put je dva razlike, 6-4

8' Štrlek je imao priliku iz sedmerca da pobjegnemo na dva razlike, ali obranio mu je Škof. Manuelu je to prvi promašaj na natjecanju

7' Prvo vodstvo Hrvatske na utakmici, 4-3, Štrlek je zabio iz kontre. Lacković je pogodio za novo vodstvo, zasad smo 100-postotni u napadu

6' Suci su dignuli ruku za pasivan napad, ali je Duvnjak silovito pogodio same 'rašlje'

5' Novi gol Slovenaca, zasad se igra gol za gol, Hrvatska stalno stiže zaostatak

4' Prvi Čupićev gol na prvenstvu iz igre, za 2-2

2' Duvnjak je prošao suparničkog igrača i neobranjivo zabio. Alilović je upisao prvu obranu

1' Zorman je ušao s koljenom i odnio Duvnjaka, ali nije suđen prekršaj u napadu, već sedmerac, Gajič ga je zabio za prvo vodstvo

Hrvatska će početi u sastavu: Alilović, Čupić, Štrlek, Vori, Duvnjak, Buntić, Gojun