Komentari 96

Barcelona je 'isprašila' Eibar, Lionel Messi zabio četiri gola!

1

ŠEST KOMADA Messi je bio prvo ime utakmice u Barcinoj 6-1 pobjedi protiv Eibara. Bila je to peta pobjeda momčadikoju vodi Ernesto Valverde u prvih pet kola uz sjajnu razliku golova 17-2

U susretu petog kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je na Camp Nou pobijedila Eibar 6-1 uz četiri gola Lionela Messija.

Argentinski majstor je zabio prvi (20'-11m) i zadnja tri gola (59', 62', 87') za katalonski sastav, a zabili su i Paulinho (38') i Denis Suarez (53'). Za goste je zabio Enrich (57').

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić ušao je u igru u 65. minuti umjesto Sergia Busquetsa. Bila je to peta Barcina pobjeda u prvih pet kola uz gol razliku 17-2.

U prvom današnjem susretu Valencia je pobijedila Malagu 5-0 uz tri gola Simonea Zaze. Talijanski napadač je upisao 'hat-trick' u svega devet minuta, u razmaku od 54. do 63. minute.

U srijedu je na rasporedu pet utakmica, a sastaju se Athletic Bilbao - Atletico Madrid, Leganes - Girona, Deportivo Coruna - Alaves, Real Madrid - Real Betis i Sevilla - Las Palmas. Kolo u četvrtak zatvaraju Villarreal - Espanyol, Celta Vigo - Getafe, te Levante - Real Sociedad.

Bayernu derbi protiv Schalkea

U Njemačkoj je Bayern slavio u derbiju 5. kola Bundeslige na gostovanju kod Schalkea 3-0 i čvrsto drži vrh ljestvice. Bavarci su se pribojavali gostovanja u Gelsenkirchenu, ali su već u prvom dijelu zabili dva gola i riješili pitanje pobjednika.

Prvi gol dao je Lewandowski iz penala,  dosuđenog nakon gledanja video-snimke, a potom je svoj prvi bundesligaški gol zabio prinova iz Reala James Rodriguez. U 76. minuti Vidal je postavio konačnih 3-0 nakon sjajnog dodavanja Jamesa.

Augsburg je golom Gregoritscha iz 4. minute iznenadio RB Leipzig s 1-0 i došao na vrlo visoko treće mjesto. Borussia Moenchengladbach je kod kuće s dva gola Raffaela svladala Stuttgart (2-0), za koji je Josip Brekalo igrao od 62. minute, dok su Wolfsburg i Werder odigrali remi (1-1).

Vodi Bayern s 12 bodova ispred Borussije (D), Augsburga i Hannovera koji imaju po 10 bodova.

REZULTATI:

Barcelona - Eibar   6-1 (Messi 20-11m, 59, 62, 87, Paulinho 38, D.Suarez 53 / Enrich 57)
Valencia - Malaga   5-0 (Mina 17, Zaza 54,60,63, Rodrigo 86)