Komentari 13

Belgija na krilima Lukakua lako izašla na kraj protiv loše Irske

18

Otvaranje drugog poluvremena donosi novu utakmicu. Kevin De Bruyne lijepo asistira za Lukakua koji fantastično pogađa za 1-0. Randolph je bio nemoćan

Kompletirano je drugo kolo u skupini E utakmicom između Belgije i Irske u Bordeauxu. Belgija je dobroj utakmici porazila Irsku rezultatom 3-0 uz dva gola Romelua Lukakua te jedan Axela Witsela.

Izbornik 'crvenih vragova' Marc Wilmots odlučio je osvježiti momčad izostavljanjem Radje Nainggolana i Laurenta Cimana iz prvih 11.

Mousa Dembele i Thomas Meunier zaigrali su od prve minute, a Wilmots je posebno pogodio s desnim bekom Meunierom koji je asistirao za gol i sveukupno odigrao dobru utakmicu.

Belgijski uragan poslije 'nule' u prvom poluvremenu

Irci su odlučili za oprezan pristup, svakako oprezniji nego protiv Šveđana. Tamo su sami sebi 'oduzeli' bodove nespretnim autogolom Clarka, stoga im današnji poraz znatno utječe na daljnje ambicije oko prolaska.

Prvo poluvrijeme izgledalo je usporeno, kao i polovica svih prvih poluvremena na ovom Euru. Naime, 11 od 22 utakmice završilo je bez golova na poluvremenu, stoga se činilo kako bi i nakon usporenih 45 minuta mogli gledati iste slike.

Belgium v Republic of Ireland - EURO 2016 - Group E

Ipak, otvaranje drugog poluvremena donosi novu utakmicu. Kevin De Bruyne lijepo asistira za Romelu Lukakua koji fantastično pogađa za 1-0. Randolph je bio nemoćan, kao i 13 minuta kasnije kad je Meunier uputio kvalitetan centaršut u srce kaznenog prostora Iraca.

Witsel i Lukaku potopili indisponirane Irce

Iz drugog plana natrčao je veznjak Axel Witsel koji nije imao problema pri realizaciji.

Nokautirani Irci posve su odustali od utakmice što je Belgija rutinski kaznila u 70. minuti. Eden Hazard sletio se s centra, probio lijevu stranu obranu Irske i poslužio usamljenog Lukakua.

Nije mu bio problem realizirati zicera za potpuno razbijanje O'Neillove momčadi.

Belgija je sasvim zasluženo došla do prva tri boda na turniru, dok su Irci od danas u teškoj situaciji po pitanju prolaska u narednu fazu.

Igrač utakmice: Axel Witsel

Veznjak ruskog Zenita i belgijske reprezentacije diktirao je tempo svih 90 minuta i pritom se upisao u listu strijelaca.