Komentari 34

Bijela sezona bez trofeja: Mandžo Hajduku uzeo sve

14

Dinamo je u Zagrebu pobijedio Hajduk 3-0 u prvoj finalnoj utakmici Hrvatskog nogometnog kupa. Dva gola zabio je Mandžukić, a jedan Sammir

Večerašnjim porazom i lošom igrom u Zagrebu završila je sezona koja je za Hajduk trebala biti povijesna. Odlično su 'odradili' pretvorbu kluba u dioničko društvo, imali mladu poletnu momčad, nepobjedivog trenera i, što je najvažnije, bili su ispred Dinama. Slika je to od prije mjesec dana, a večeras su prema svemu sudeći ostali bez svega. Nakon prvenstva, i Kup su usmjerili prema Dinamovoj vitrini. Poraz i igra pred 20.000 navijača razotkrili su sve slabosti 'majstora s mora' i Mišinu nemoć da ih povuće nazada iz ponora u koji su upali nakon neočekivanog poraza od Varteksa. Upravo ova utakmica u kojoj su dobili po dva gola i crvena kartona u prvih 45 minuta otkrila je da Hajduk nema 'ono nešto'.
Već u 13. minuti Mandžukić je golom pokazao što Hajduk može očekivati na Maksimiru večeras. Gol koji je 'modrima' donio ono što su priželjkivali. Rani gol s kojim će moći mirnije napadati na Subašićev gol. I onda slijedi četiri minute koje će Hajdukovi navijači dugo pamtiti. Najprije Sammir u 30. minuti zabija za 2-0, a onda u 34. Jurica Buljat dobija crveni karton zbog glupog udaranja Mandžukića. Jurica je u igru ušao u 30. minuti pa je karton time još i žalosniji. U samo četiri minute 'bijeli' su izgubili nadu da Dinamu mogu uzeti bar jedan trofej i nakon dugogodišnjeg posta donijeti poneki pehar na Poljud. Crveni karton Linića zbog faula na Mandžukiću na samom kraju prvog poluvremena samo je pojačao dojam Hajdukove nemoći na kraju sezone. Mandžukić je svojim drugim golom zaključio novu neuspješnu sezonu Hajduka. Sezona koja je gotovo do samoga kraja puno obećavala. Ipak, čini se da će 'majstori s mora' pričekati  još jednu godinu za trofej u vitrini koja na Poljudu već neko vrijeme nema novog eksponata.