Bit će vruće u uzvratu: Dalićev poraz u prvoj utakmici finala

1

Al Ain Zlatka Dalića izgubio je na gostovanju kod Jeonbuka 2-1 u prvoj utakmici finala azijske Lige prvaka. Uzvratni susret na rasporedu je za tjedan dana i Daliću treba 1-0 za naslov

U prvom susretu finala azijske nogometne Lige prvaka korejski Jeonbuk je pobijedio Al Ain kojeg vodi hrvatski stručnjak Zlatko Dalić, rezultatom 2-1.

Dalićev sastav je poveo u 63. minuti prekrasnim golom Kolumbijca Danila Morena, međutim domaćin je uspio okrenuti rezultat, a oba gola je zabio Brazilac Leonardo. Prvo je u 70. minuti izjednačio, a sedam minuta kasnije iz penala donio pobjedu Jeonbuku.

Uzvratni susret je 26. studenog na Hazza bin Zayed stadionu u Al Ainu u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.

Dalić vodi Al Ain od 2014. godine, a do sada je osvojio nacionalno prvenstvo, Kup i Superkup, a u dva navrata je izabran za najboljeg trenera te zemlje. Trenirao je i saudijske klubove Al Hilal i Al Faisaly, Dinamo iz Tirane, te Varteks i Rijeku.

Zanimljivo, u Al Ainu je uz Dalića još osam naših stručnjaka. Njegovi pomoćnici su Anel Karabeg i Borimir Perković, trener mlade ekipe je Joško Španjić, klupski liječnik je dr. Jurica Rakić, kondicijski trener je Frano Leko, a u sastavu su i trojica hrvatskih fizioterapeuta - Marin Polonio, Ivo Oršulić i Božo Šinković.

Al Ain je bio prvak Azije 2003. godine, a Jeonbuk tri godine kasnije. Najtrofejniji klub u azijskog Ligi prvaka je korejski Pohang Steelers s tri naslova prvaka.