Bogdanović bolji od Ukića, a Simon najbolji u slavlju Unicaje

4

Bogdanović je odigrao 20 minuta za Fener i pritom ubacio 13 koševa. Roko Ukić, istaknuo se s 11 poena (dvica 1-5, trica 3-6), tri skoka i asistencijom za 25 minuta

Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović bio je među najboljim pojedincima u domaćoj pobjedi svoga Fenerbahҫea protiv Panathinaikosa (73-64) u 4. kolu Eurolige…

Fener je u derbiju kola skupine A u potpunosti nadigrao goste iz Atene. Na poluvrijeme su Turci otišli s 13 koševa prednosti (42-29), a vodstvo je bilo još uvjerljivije nakon tri četvrtine (58-41). Grci su u posljednjoj dionici tek ublažili poraz.

Bogdanović je odigrao 20 minuta za Fener i pritom ubacio 13 koševa. Posebno je bio raspoložen u gađanju trica (4-7), za dva poena je imao šut 0-3, a iz slobodnih bacanja 1-2. Trinaest je poena za domaće ubilježio i Bo McCalebb. Za goste je Jonas Mačiulis skupio 14 koševa i deset skokova, a prošlosezonski igrač Fenera, naš Roko Ukić, istaknuo se s 11 poena (dvica 1-5, trica 3-6), tri skoka i asistencijom za 25 minuta.

U skupini C, u kojoj igra i hrvatski predstavnik Cedevita, Žalgiris je ubilježio i četvrtu pobjedu. U neizvjesnoj je utakmici na svome parketu bio bolji od Armani Milana s 92-87. Naš Marko Popović je u dresu domaće momčadi završio dvoboj s devet poena (dvica 4-5, trica 0-5, slobodna bacanja 1-1), jednim skokom i dvije asistencije. Mario Delaš je igrao manje od dvije minute što mu je bilo dovoljno za jednu uhvaćenu loptu. Isti je učinak imao i Rok Stipčević za Milano. Igrao je šest minuta, a neuspješno je pokušao ubaciti i jednu tricu. Oliver Lafayette je ubacio 17 koševa za Žalgiris, a Keith Langford 24 za Milano.

Simon najbolji u pobjedi Unicaje, Barҫa jedva protiv Partizana

Košarkaši Barcelone teškom su mukom u svojoj Blaugrani pobijedili Partizan (85-82) u dvoboju 4. kola euroligaške skupine D…

Beograđani su u prvom poluvremenu držali korak s Kataloncima, ali kad su se domaći serijom trica Juana Carlosa Navarra odvojili u trećoj četvrtini, činilo se da je priči kraj. No, u zadnjoj je dionici stigao niz Partizanovih trica i utakmica se naglo našla u neizvjesnim vodama. U samoj je završnici Barcelona ipak uspjela sačuvati minimalnu prednost i doći i do četvrte pobjede u skupini.

Marcelinho Huertas je s 24 koša, pet skokova i devet asistencija bio prvo ime kod španjolskog prvaka, Nate Jawai je dodao 16, a Navarro 15 koševa. Naš Ante Tomić je igrao 13 minuta, što je iskoristio za četiri poena (dvica 2-3, slobodna bacanja 0-2), pet skokova i jednu asistenciju. Kod gostiju je sa 17 koševa najefikasniji bio Davis Bertans.

Unicaja hrvatskog trenera Jasmina Repeše je u skupini C pobijedila Albu sa 67-62. Prvo je ime u momčadi iz Malage bio hrvatski reprezentativac Krunoslav Simon koji je za 25 minuta ostvario učinak od 12 poena, sedam skokova i četiri asistencije. Iz igre je gađao 2-4 za dva poena, odnosno 2-3 za tricu, a s crte slobodnih bacanja je bio stopostotan (2-2). Luka Žorić je za Andalužane dodao sedam koševa (šut 3-8 za dvicu, 1-2 slobodna bacanja), šest uhvaćenih lopti i dvije asistencije za 23 minute na parketu. Unicaji je to treća pobjeda u četiri kola.

Real Madrid je u skupini A bez poteškoća svladao Cantu s 80-66, a povremeni hrvatski reprezentativac Dontaye Draper je za 15 minuta igre ostao bez poena (šut 0-1 iz igre). Istaknuo se samo s tri skoka. Mirza Begić je za Madriđane ubacio 17 poena i dodao im deset skokova.

Dodajmo još da je u Cedevitinoj skupini C Anadolu Efes, bez ozlijeđenog Stanka Baraća, slavio u gostima protiv Caje Laboral sa 76-64.