Borussia Dortmund deklasirala imenjaka iz Mönchengladbacha

3

Vodeći Bayern sada ima 55 bodova, šest više od druge Borussije Dortmund. Borussia Moenchengladbach je 13. sa 26 bodova. Greuther Fuerth je na dnu sa 13 bodova

Drugoplasirani sastav njemačkog nogometnog prvenstva Borussia iz Dortmunda ponovno je smanjila zaostatak za vodećim Bayernom na šest bodova uvjerljivom 6-0 (2-0) pobjedom protiv imenjakinje iz Moenchengladbacha u susretu 23. kola.

Dvostruki strijelac bio je kapetan Reus (26, 82), a u međuvremenu su se u strijelce upisali i Malen (32), Wolf (70), Mokuoko (74) te Can (90+1-11m).

Bundesliga - Borussia Dortmund v Borussia Moenchengladbach

Marin Pongračić igrao je od 42. minute za Dortmund.

VIDEO Krama potopio 'vukove' i donio preokret, pogledajte gol!

Ranije u nedjelju je Bayern na svom terenu preokretom svladao posljednji Greuther Fuerth sa 4-1 (0-1). Goste je u završnici prvog poluvremena u prednost doveo njihov najbolji strijelac Hrgota (42), no u nastavku su domaći odgovorili preko svog najboljeg strijelca Lewandowskog (46, 82), koji je postigao pogotke za 1-1 i 3-1, dok je Griesbeck (61-ag) postigao autogol u pokušaju da spriječi dodavanje Muellera za Lewandowskog. Konačni rezultat je u sudačkoj nadoknadi postavio Choupo-Moting (90+1).

Bundesliga - Bayern Munich v Greuther Fuerth

Vodeći Bayern sada ima 55 bodova, šest više od druge Borussije Dortmund. Borussia Moenchengladbach je 13. sa 26 bodova. Greuther Fuerth je na dnu sa 13 bodova, šest manje od 17. Stuttgarta, a devet manje od 16. Augsburga koji drži mjesto koje vodi u kvalifikacije za ostanak.

Bayern se izvukao: Coman zabio u prvi kut pred sam kraj susreta