Boston pao kod Bobcatsa, a Cleveland izgubio i 25. u nizu

1

Clevelandova negativna serija se nastavlja. Kod Dallasa su izgubili 25 utakmicu zaredom, što je sve izraženiji neslavni rekord svih vremena. Boston je izgubio 94-89

Košarkaši Bostona su u ponedjeljak navečer upisali trinaesti poraz u sezoni. Premda su na parket izašli kao veliki favoriti, pali su kod Charlotte sa 94-89...

Odluka je pala u zadnjoj četvrtini koju je Charlotte dobio sa 29-20, a vidljivo je bilo da su Bostonovi igrači bili prilično istrošeni na samom kraju. Takvo što nije niti čudno jer su u zadnja tri dana imali dvije teške fizičke i psihičke utakmice protiv Dallasa i Orlanda.

Pobjeda je za Charlotte time značajnija jer su cijelo drugo poluvrijeme odigrali bez najboljeg strijelca Stephena Jacksona. Ovaj je krajem prvog dijela zaradio drugu tehničku, isključujuću pogrešku, nakon guranja Garnetta. Do slavlja ih je vodila druga zvijezda kluba Gerald Wallace sa 19 poena i 16 skokova. Kod Bostona je najbolji strijelac bio Ray Allen sa 25 poena, a još su mu ostale dvije ubačene trice kako bi izjednačio NBA rekord Reggieja Millera od 2560 trica.

Clevelandova negativna serija se nastavlja. Kod Dallasa (99-96) su izgubili 25 utakmicu zaredom, što je sve izraženiji neslavni rekord svih vremena. Imali su košarkaši Clevelanda priliku za produžetak kod jedne od najboljih NBA momčadi, ali im je u kombiniranju zadnjeg napada isteklo vrijeme. Jason Terry je sa 23 poena, četiri skoka i pet asistencija bio prvi igrač utakmice.

LA Lakersi su slavili kod Memphisa 93-84 i tako izjednačili omjer na 2-2 protiv te momčadi ove sezone. Memphis nije bio daleko od novog slavlja protiv NBA prvaka, ali su u zadnjoj četvrtini izgubili pet lopti zaredom i dopustili suparniku seriju 11-0 koja je presudila. Kobe Bryant je ubacio 19 poena uz sedam skokova i šest dodavanja, te je bio najbolji igrač na parketu.

Unatoč čak 50 poena i 11 skokova Carmela Anthonyja njegov je Denver poražen na domaćem parketu od Houstona 108-103. U prvoj četvrtini je gležanj ozlijedio organizator igre Denvera Chauncey Billups, pa je u igri vladalo "bezakonje" u kojem se isticao popularni Melo, ali ne i momčad.

Minnesota je iznenadila New Orleans u gostima i pobijedila 104-92, dok se Portland potvrdio kao sjajni domaćin pobjedom protiv Chicaga 109-103. Opet je odličan bio LaMarcus Aldridge sa 42 poena i osam skokova.

NBA liga, ponedjeljak:

Charlotte - Boston 94-89 (Wallace 19p, 16s, Livingston 18p, 4s, 3a / Allen 25p)

Memphis - LA Lakers 84-93 (Gay 18p, 8s, 3a / Bryant 19p, 7s, 6a, Odom 15p, 11s

New Orleans - Minnesota 92-104 (Paul 17p, 6s, 13a / Love 27p, 17s, Tolliver 12p, 7s)

Dallas - Cleveland 99-96 (Terry 23p, 4s, 5a, Marion 17p, 10s / J.J. Hickson 26p, 12s)

Portland - Chicago 109-103 (Aldridge 42p, 8s, Miller 27p, 6s, 11a / Rose 36p, 6a)

Denver - Houston 103-108 (Anthony 50p, 11s / Martin 37p, 4s, 7a, Scola 25p, 8s, 3a)

Sacramento - Utah 104-107 (Cousins 25p, 14s / Williams 21p, 6s, 9a, Jefferson 23p)

Golden State - Phoenix 92-104 (Ellis 21p, 12s, 5a / Frye 19p, 11s, Nash 14p, 3s, 15a)