Komentari 12

Brentford srušio West Ham u zadnjoj sekundi, Vlašiću klupa

Kakvu smo utakmicu gledali u Londonu! Prvo je poluvrijeme bilo u znaku Brentforda, drugo u znaku 'čekićara', ali su na kraju slavili - gosti! Čekao se pobjednički gol za domaće, a onda je Wissa utišao Olimpijski stadion

Sekunde do kraja susreta, remi se nazire, a Brentford ima samo još slobodnjak. Ubačaj je bio jako dobar, ali je udarac Janssona obranio Fabianski, no na odbijenu loptu je odlično natrčao Wissa i bacio u delirij gostujuće navijače te otrčao u kut kako bi proslavili pobjedu! Novopečeni prvoligaš Brentford je s 2-1 (1-0) bio bolji od West Hama u gostima i tako nastavio s odličnim igrama u novoj sezoni.

'Bluesi' slomili 'svece' pred sam kraj: Chilwell zakuhao sve pa potvrdio slavlje, Kovi 73 minute

Dominirali su gosti u prvom poluvremenu i sve to okrunili golom Mbuema u 20. minuti. Dominirali su u prvih 45. minuta, ali nisu uspjeli otići na dva gola prednosti. U nastavku kao da se nisu pojavili, 'čekićari' su preuzeli inicijativu i krenuli po gol. Promašivali su Fornals i Antonio, spašavali su se gosti, ali u 80. minuti nije im bilo spasa od projektila Bowena nakon kornera.

Premier League - West Ham United v Brentford

Krenuli su domaći po pobjedu i imali odličnu priliku par minuta kasnije kad je ubacio Creswell, a Antonio je imao čistu šansu, no prerano je zamahnuo glavom i promašio loptu te zbunio Součeka iza sebe koji je zatim također promašio loptu. A još je veći šok stigao u posljednjoj minuti sudačke nadoknade kad je spomenuti Wissa iskoristio nepažnju 'čekićara' koji su ga ostavili sami i zabio za pobjedu gostiju. Nikola Vlašić trebao je ući u igru 20 minuta prije kraja, ali se David Moyes predomislio i nije uopće mijenjao igrače.

Uzbudljivo je bilo i na Selhurst parku u istom gradu gdje je Crystal Palace uspio izvući remi protiv Leicestera (2-2). Gosti su poveli preko Iheanacha i povećali prednost preko Vardyja te su imali veliku prednost na odmoru (0-2). No, u nastavku su puno bolji bili domaći i prvo se približili golom Olisea u 61. minuti, a dvadesetak minuta kasnije je za izjednačenje zabio Schlupp.

Premier League - Crystal Palace v Leicester City

Do tri boda došao je i Tottenham koji je na domaćem terenu s 2-1 (1-0) slomio Aston Villu. Espirito Santo može odahnuti za svoje mjesto na klupi Spursa bar još malo, a to su mu omogućili Hojbjerg u 27. minuti i Targett koji je zabio gol u vlastitu mrežu u 71. minuti. Za goste je pogodio Watkins u 67. minuti, a povoljan rezultat za njih imali su tek četiri minute.