ili Prijava Prijavi se
Najnovije vijesti iz Hrvatske i Svijeta na 24sata
14 komentara

Eriksen - džoker s klupe! Zabio i presudio Perišiću i Brozoviću

Spursi su na domaćem terenu uspjeli pobijediti Inter (1-0) u 5. kolu grupne faze Lige prvaka. Tako su si osigurali mogućnost za prolazak skupine u zadnjem kolu protiv Barcelone

Champions League - Group Stage - Group B - Tottenham Hotspur v Inter Milan

Ušao je u 70., a zabio u 80. minuti. danac Eriksen donio je vrijednu pobjedu Tottenhamu protiv Intera (1-0).

Dominirali su domaćini od samog početka, ali nikako nisu mogli zabiti gol. U prvom je poluvremenu opomenu suca zaradio naš Marcelo Brozović nakon neopreznog starta nad Kaneom, ali do kraja utakmice nije dobio žuti karton. Na odmor se otišlo s rezultatom 1-0.

U nastavku igre još su ofenzivnije krenuli domaćini, a to ih je moglo koštati kad je Ivan Perišić u 76. minuti opasno pucao, ali krajnjim je naporom to obranio Hugo Lloris. Četiri minute kasnije uspjeli su do pobjedničkog gola doći igrači Mauricia Pochettina.

Kao tenk se u šesnaesterac Intera sjurio Sissoko i uposlio Eriksena koji je zakucao loptu iza nemoćnog Samira Handanovića i doveo Tottenham do pobjede.

Spursi su se vratili u život pobjedom nad "nerazzurrima" na Wembleyu 1-0 i ulaze bodovno poravnati, ali s boljim međusobnim omjerom. Ipak, u zadnjem kolu 11. prosinca Englezi idu na gostovanje na Camp Nou, dok će Inter igrati protiv PSV-a i nadati se boljem rezultatu od londonskog kluba kako bi dohvatio posljednjih 16.

Skupina B:

PSV Eindhoven - Barcelona 1-2 (De Jong 83//Messi 61, Pique 70)

Tottenham - Inter Milano 1-0 (Eriksen 80)

1. Barcelona 13

2. Inter Milano  7

3. Tottenham  7

4. PSV Eindhoven 1
Ključni događaji
  • 90' Kraj

Gotova je utakmica na Wembleyju. Mučili su se domaćini i nikako nisu mogli povesti, ali ...

• 80' GOOOOL

Kao tenk se u šesnaesterac Intera sjurio Sissoko i uposlio Eriksena koji je zakucao loptu ...

• SASTAVI

Tottenham (4-2-3-1)

Lloris (c) - Aurier, Vertonghen, alderweireld, Davies - Sissoko, Winks - Lucas, Alli, Lamela - Kane

0 Inter

• 90' Kraj

Gotova je utakmica na Wembleyju. Mučili su se domaćini i nikako nisu mogli povesti, ali u 80. minuti ukazali su se Moussa Sissoko i Christian Eriksen koji je zabio odlučujući gol. Marcelo Brozović i Ivan Perišić odigrali su cijelu utakmicu za Inter.

• 90' Nadoknada

Igrat će se još tri minute sučeve nadoknade.

Kao tenk se u šesnaesterac Intera sjurio Sissoko i uposlio Eriksena koji je zakucao loptu iza nemoćnog Samira Handanovića i doveo Tottehnam u vodstvo. Okrunio je Tottenham svoju prednost i zasluženo vodi na Wembleyju.

• 76'

Odlična prilika za Inter! Naš Ivan Perišić opasno je pucao s ruba peterca, ali u posljednji je trenutak odlično reagirao golman Lloris. Izvadio je loptu ispod prečke, a gosti su imali korner iz kojeg nisu napravili ništa.

• 74' Žuti karton

Vukao je Heung Min Son za dres našeg reprezentativca Marcela Brozovića i zaradio žuti karton. Ovo je bio tzv. profesionalni faul kako bi se spriječila kontra gostiju.

• 70' Žuti karton

De Vrij je punom nogom raspalio Erika Lamela i zaradio žuti karton. Očito nije vidio kako mu igrač Tottenhama dolazi s leđa i svom snagom udario u njegovu nogu. Već u sljedećoj minuti umjesto spomenutog Lamele ušao je Christian Eriksen.

• 62' Zamjena

Veliki pjesak na Wembleyju zaradio je Lucas Moura. Nije zabio u ovoj utakmici, a u 62. minuti umjesto njena je u igru ušao Heung Min Son. Odmah je u prvom napadu Son pucao i zaradio korner.

• 60'

Zaprijetio je Tottenham iz kornera, ali Harry Kane je zakasnio na drugoj stativi. Prenio je loptu glavom Jan Verthongen, ali napadač engleske nogometne reprezentacije nije bio dovoljno brz da pospremi loptu u gol.

• 46'

Počelo je drugo poluvrijeme, a osim Borje Valera iz 44. minute, novih lica na terenu nema.

• 45' Poluvrijeme

Završilo je uzbudljivo prvo poluvrijeme na Wembleyju. Bolji su u prvih 45 minuta bili igrači Tottenhama, ali rezultat je još uvijek 0-0. Perišić i Brozović u dresu Intera igraju solidno, Broz u defenzivi, a Perišić koliko može u napadu.

• 44' Zamjena

Izgleda kako Radja Nainggolan ne može nastaviti susret. Izgledalo je posljednjih nekoliko minuta kako Belgijac ne igra koliko može, a to je potvrdila i odluka trenera Spalletija. Uveo je u igru Borju Valeru umjesto očito ozlijeđenog Nainggolana.

• 38'

Trese se prečka Interova gola! Kratkim dodavanjima su igrači Tottenhama u priliku izbacili Harryja Winksa koji odlično puca, ali njegov udarac odlazi direktno u prečku. Krenuli su sada Pocchetinovi igrači u totalnu ofenzivu.

• 30'

Opasno je sada na drugoj strani. Otvorio si je prostor Lucas Moura i uputio prizemni udarac prema Handanoviču koji ga je obranio bez većih problema. Lopta se sad preselila na polovicu gostiju.

• 27' Žuti karton

Sjajnu loptu poslao je Perišić za Icardija koji je sam išao prema protivničkom golu, ali u posljednji ga je trenutak sapleo Alderweireld. Mogla je to biti i stroža kazna, ali sudac se ipak odlučio za žuti karton.

• 26'

Pogriješio je Hugo Lloris na vratim domaćina i pogrešno procijenio let lopte koja je bez problema mogla završiti u golu. Ipak, uspio je u zadnji tren spasiti svoja vrata i iskupiti se za lošu procjenu. Tottenham dominira, ali i dalje nema golova.

• 16'

Bio je ovo neoprezan start našeg Marcela Brozovića na aut liniji, a za to je dobio samo upozorenje suca Cakira. Odgurnuo je Kanea što još ipak nije dovoljno za prvi žuti karton na utakmici.

• 12'

Prohujalo je ovo blizu prečke! Lijepo je loptu dobio Tottenhamov Dele Alli i odlučio pucati sa sedamnaest metara od gola, ali njegov udarac otišao je iznad prečke. Dobro je svoj gol pokrio Handanovič, ali lopta nije išla u okvir.

• 5'

Imao je Tottenham priliku zabiti iz kornera, ali nije to bilo ništa opasno. Lopta je na kraju završila u rukama Samira Handanoviča, a Inter je krenuo s novom akcijom. U otvaranju utakmice dominantni su domaći.

• 1' Početak

Sudac Cakir dao je znak za početak utakmice na Wembleyu.

• SASTAVI

Inter Milan (4-2-3-1)

Handanović - D' Ambrosio, de Vrij, Skriniar, Asamoah - Vecino, Brozović - Politano, Nainggolan, Perišić - Icardi (c)

• NAJAVA

Tottenham će nakon preokreta protiv PSV-a tražiti nova tri boda na 'domaćem' terenu. Neće im biti lako jer ih s druge strane čekaju 'Nerazzurri' koji su na Giuseppe Meazzi remizirali s Barcelonom, a sigurno se sjećaju prvog kola u kojem su prokockali utakmicu protiv 'kokoški' u posljednjim trenutcima utakmice.

Perišić i Brozović ponovno će zaigrati na 'hramu nogometa', a možda će ovaj put imati više sreće. Šime Vrsaljko nije u sastavu za ovaj susret.