Komentari 3

Cedevita blizu drugog mjesta: Olimpija pala nakon 45 minuta

1

Cedevita je u Ljubljani došla do pobjede koja hrvatskom prvaku donosi drugo mjesto i prednost domaćeg terena u polufinalnom okršaju s Partizanom, ako svlada FMP u zadnjem kolu ABA lige

Košarkaši Cedevite nekoliko su se puta spašavali, radili preokrete i na kraju u produžetku došli do vrijedne pobjede na gostovanju kod Union Olimpije 94-92 (20-29, 25-20, 18-15, 20-19, 11-9) u utakmici 25. kola regionalne ABA lige.

Košarkaši Olimpije imali su čak 14 koševa prednosti (64-50) u 27. minuti dvoboja, ali je momčad hrvatskog prvaka serijom 15-0 u 31. minuti uspjela doći do prvog vodstva (65-64), nakon prve četvrtine.

No uslijedilo je novo loše razdoblje, s mnogo pogrešaka igrača Cedevite pa je na krilima Amerikanca Brandona Jeffersona domaća momčad u 35. minuti ponovno imala osjetniju prednost od osam poena (75-67). Momčad Veljka Mršića smogla je snage za novi preokret i vodstvo 80-79 u 39. minuti. U neizvjesnoj završnici Cedevita je uspjela nadoknaditi tri koša zaostatka (80-83) u posljednjih 20 sekundi regularnog dijela te polaganjem Bilana na asistenciju Babića izboriti produžetak.

U produžetku je Olimpija s dvije trice uspjela povesti 89-85, ali je Cedevita opet serijom 8-0 došla do konačnog preokreta i pobjede koja hrvatskom prvaku donosi drugo mjesto i prednost domaćeg terena u polufinalnom okršaju s Partizanom, ako u posljednjem kolu na svom terenu svlada FMP.

Luka Babić je sa 18 koševa i sedam skokova bio najbolji igrač Cedevite. Miro Bilan je ubacio 15 koševa, Filip Krušlin 13, a Ra'Shad James 12. Olimpijin centar Nikola Janković također ima svoje zasluge za Cedevitinu pobjedu, iako je postigao 20 koševa uz 10 skokova i četiri asistencije, ali je na njegovim promašajima sa crte slobodnih bacanja (2/15) hrvatski prvak došao do preokreta. Brandon Jefferson je završio dvoboj s 18 koševa.

Uoči posljednjeg kola Crvena zvezda vodi s učinkom 23-1, Cedevita je druga s 19-6, koliko ima i treći Partizan. Četvrta je Budućnost sa 17-7. Cibona je šesta (11-14), a Zadar je pretposljednji sa 8-16. Zadrani u ponedjeljak (21 sat) gostuju kod Karpoša i pobjedom mogu izbjeći posljednje mjesto koje onemogućava igranje u ABA ligi u sljedećoj sezoni.