Komentari 29

Jesmo li vidjeli gol sezone? Portu nije bio dovoljan, Kovačić i Chelsea idu u polufinale LP-a!

5

U utakmici bez pravih prilika Porto je u samoj završnici zabio za pobjedu, ali vremena za drugi gol više nije bilo. Chelsea je zadržao prednost iz prve utakmice i prošao u polufinale Lige prvaka. Mateo Kovačić nije igrao za Engleze zbog ozljede...

Nogometaši Chelseaja izborili su plasman u polufinale Lige prvaka premda su u uzvratnom susretu četvrtfinala na stadionu Ramon Sanchez-Pizjuan u Sevilli izgubili od Porta s 0-1.

Porto je pobjednički gol zabio u četvrtoj minuti nadoknade, a strijelac je bio Mehdi Taremi spektakularnim škaricama. Za više od toga nije bilo vremena. Presudio je rezultat iz prve utakmice u kojoj su "Bluesi", također u Sevilli, slavili s 2-0 golovima Masona Mounta (32) i Bena Chilwella (85).

Champions League - Quarter Final Second Leg - Chelsea v Porto

U uzvratnom susretu vidjeli smo skroman nogomet, Chelsea je tek u samoj završnici uspio uputiti jedan udarac u okvir gola, dok je Porto tri puta pucao u okvir engleskih vratiju pri čemu je zabio jedan gol.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić nije nastupio za Engleze nakon što se ozlijedio na posljednjem treningu.

Za "Bluese" je to prvo polufinale nakon 2014. godine, kada su u polufinalu ispali od madridskog Atletica. Dodajmo i kako je engleski sastav prošao dalje u europskim kupovima svih 14 puta kad je u prvom susretu slavio na gostovanju.

Chelsea će u polufinalu igrati protiv pobjednika sutrašnjeg susreta između Liverpoola i Real Madrida. "Kraljevski klub" je u prvom susretu u Madridu pobijedio sa 3-1.

Video gola možete pogledati OVDJE.

1/4 FINALE LIGE PRVAKA 21:00 , SEVILLA, SANCHEZ PIZJUAN
Chelsea
0 : 1
Porto
Taremi 94'
90+5'

I to je kraj, kraj kakvom se nismo nadali i konstatirajmo samo najbitnije da je Chelsea polufinalist Lige prvaka.

90+4'

Ili ipak nije! Pa što smo upravo vidjeli?! U trećoj minuti nadoknade Taremi je izveo pravi spektakl, škarice koje će biti možda i gol cijele sezone.

24sata
92'

Mogao je Pulišić zabiti na kraju utakmice, ali bilo bi nepravedno da ova utakmica ne završi 0-0.

90+4'

Još četiri minute nadoknade, a na teren će i Giroud.

80'

Nije Portu pomogla ni trostruka izmjena koju je prije pet minuta napravio Conceicao. I dalje nema nikakve naznake da može ikako ugroziti Chelsea, a ostalo je još desetak minuta.