Komentari 455

PSG dvaput natrag iz mrtvih i s igračem manje prošao dalje

46

Momčad Laurenta Blanca odigrala je 2-2 na Stamford Bridgeu i nakon produžetaka izbacila Chelsea i plasirala se u četvrtfinale najjačeg klupskog natjecanja na svijetu

Nogometaši PSG-a napravili su čudesan posao protiv Chelseaja na Stamford Bridgeu. Momčad Laurenta Blanca odigrala je u Londonu 2-2 i tako nakon ukupnog rezultata 3-3 zbog više golova u gostima prošla u četvrtfinale Lige prvaka.

Prošle godine u istoj fazi natjecanja PSG je slavio 3-1 kod kuće, no na kraju ispao nakon 2-0 u Londonu i to u 87. minuti. Tada je pariška momčad više pokazala, no ipak ispala. Bolja momčad bili su i ove godine, no ove godine pothvat je još i veći.

Crveni za Ibrahimovića

Od samog početka utakmice gosti su zapravo imali više od igre. Chelsea je čekao svoje prilike iz kontranapada, a u 30. minuti činilo se kako su svi snovi PSG-a o četvrtfinalu slomljeni. Zlatan Ibrahimović u borbi za loptu na nekih 30 metara od gola uklizao je u noge Oscara, povukao ih bez namjere da ozljedi suparnika, no za nizozemskog suca Björna Kuipersa bi je to start za izravni crveni karton. Bila je to začuđujuća odluka suca, pogotovo kada se uzme u obzir da je u nastavku susreta bilo puno žešćih startova koji su dobili samo žuti, ili pak prošli i bez kartona.

Costa pada u šesnaestercu

U 43. minuti Diego Costa je prošao dvojicu i pao nakon gužve u šesnaestercu. Bilo je tu kontakta s Cavanijem, no Kuipers nije pokazao na bijelu točku. Iako se činilo da je Costa samo čekao da padne, kontakta je svakako bilo i Kuipersu zapravo nitko ne bi mogao prigovoriti da je dosudio penal

Cavani u stativu umjesto u praznu mrežu

U 58. minuti vidjeli smo i najizgledniju priliku na utakmici. Verratti je dao sjajnu loptu za Cavanija na lijevoj strani, ovaj je zaobišao Courtoisa, a onda pucao iz praktički mrtvog kuta u praznu mrežu, no lopta se od stative odbila u aut. Bila je to prilika kakva se protiv Chelseaja na Stamford Bridgeu jednostavno ne smije promašiti.

Svi su već pomišljali kako će utakmica završiti 0-0, no u 81. minuti nakon kornera i nekoliko odbijanja, lopta je pala pred noge Cahillu koji puca s nekih desetak metara i lakoćom zabija za 1-0

'Svoj svome' u 86. za produžetak

Činilo se tada da je sve gotovo, no u 86. minuti nakon kornera s desne strane David Luiz zabija za 1-1! Odlično je Brazilac skočio, pobjegao Ivanoviću i zakucao glavom loptu pod prečku za veliko slavlje gostiju i odlazak u produžetak.

Silvin 'rukomet' u šesnaestercu

U dodatnom vremenu Chelsea je pokazao više, a nako pet minuta igre Thiago Silva je u jednom skoku za loptom igrao rukom u šesnaestercu i Kuipers je pokazao na bijelu točku. Hazard je smiren i nakon prizemnog udarca Chelsea je imao 2-1

Međutim, ni tada se igrači PSG-a nisu predavali. U 101. minuti David Luiz je opalio snažno iz slobodnog udarca s nekih 25 metra, a Courtois je teškom mukom izvadio loptu ispod prečke

Iskupljenje kapetana sjajnim lobom za četvrtfinale

Chelsea je u drugom produžetku pokušao smiriti igru i napokon zadržati posjed lopte s igračem više, no u 114. minuti Silva zabija za 2-2! Prvi udarac nakon kornera kapetana pariške momčadi sjajno je obranio Courtois u još jedan udarac iz kuta, no iz drugog kornera Silva je sjajno s 12 metara pogodio lobom pod prečku. Courtois se ispružio koliko je mogao, no lopta je prošla u gol za erupciju veselja među gostujućim igračima i navijačima

Pokušali su domaćini sitisnuti do kraja susreta, no gosti su pronašli snagu da se obrane i zasluženo uzvrate Chelseaju za ispadanje od prošle godine

Jose ispao u osmini prvi put od 2009.

Zanimljivo je primijetiti kako je PSG je dobio pet od posljednjih šest utakmica u Ligi prvaka kada je dobio crveni karton. Mourinho je pak kod kuće u Ligi prvaka nakon 0-0 na poluvremenu ostao na samo pet pobjeda iz čak 15 utakmica. Od toga je bilo sedam remija i tri poraza.

Nakon dugo vremena nećemo gledati Josea Mourinha u polufinalu Lige prvaka, no bilo tko tko je gledao cijelu utakmicu ne može reći kako PSG nije zaslužio prolaz. Zadnji put kada je 'specijalni' ispao u osmini finala bilo je u ožujku 2009. godine na klupi Intera protiv Manchseter Uniteda. Za kraj treba spomenuti kako je u izrazito gruboj utakmici, kakva se mogla i očekivati, izrazito loš bio sudac Björn Kuipers te tako bacio mrlju na sve dobre utakmice iz prošlosti.