Komentari 29

Chelsea juri na Alonsov pogon: Spursi su pali na Wembleyu...

5

DVA KOMADA Chelsea je kao gost na Wembleyu pobijedio Tottenham 2-1. Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Marco Alonso, dok je pogodak za Tottenham zabio Michy Batshuayi u vlastitu mrežu

U derbiju 2. kola engleskog nogometnog prvenstva, velikom londonskom sudaru Chelsea je kao gost na Wembleyu pobijedio Tottenham 2-1. Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Marco Alonso, dok je pogodak za Tottenham zabio Michy Batshuayi u vlastitu mrežu.

Bio je to sudar aktualnog prvaka i doprvaka, a susret je igran na Wembleyju, jer Tottenham još nije završio radove na novom stadionu. "Bluesi" su poveli u 24. minuti sjajnim pogotkom Marca Alonsa iz slobodnog udarca. U samoj završnici prvog dijela domaćin je umalo izjednačio, no Harry Kane je pogodio vratnicu.

U 73. minuti je okrvir gola uzdrmao i gostujući veznjak Willian. Tottenham je ipak izjednačio u 82. minuti nakon što je Michy Batshuayi skrenuo loptu u vlastitu mrežu. Kada se već činilo da će susret završiti bez pobjednika ponovo se ukazao Alonso i u 88. minuti je zabio za pobjedu prvaka.

U prvom nedjeljnom susretu Huddersfield Town je pobijedio Newcastle United 1-0 ostvarivši drugu pobjedu u prvenstvu. Bila je to prva domaća utakmica Huddersfield Towna u elitnom razredu engleskog nogometa nakon 45 godina.

Pogodak odluke zabio je Aaron Mooy u 50. minuti.

Zanimljivo, Huddersfield Town je prošle sezone u Championshipu zabio samo 56 golova i postao je prva momčad koja je u viši rang natjecanja ušla s negativnom gol-razlikom.

U doigravanju su Premiership izborili nakon izvođenja kaznenih udaraca, a sada su ostvarili dvije pobjede. Današnjim trijumfom Huddersfield Town se pridružio Manchester Unitedu i WBA koji također imaju po dvije pojede.

Kolo će u ponedjeljak zatvoriti Manchester City i Everton.

REZULTATI:

Tottenham Hotspur - Chelsea      1-2 (Batshuayi 82-ag / Alonso 24,88)
Huddersfield Town - Newcastle    1-0 (Mooy 50)

U subotu:
Stoke City - Arsenal             1-0 (Jese 47)
Bournemouth - Watford            0-2 (Richarlison 73, Capoue 86)
Southampton - West Ham           3-2 (Gabbiadini 11, Tadić 38-11m, Austin 90+3-11m / Javier Hernandez 45,74)
Burnley - WBA                    0-1 (Robson-Kanu 71)
Leicester City - Brighron        2-0 (Okazaki 1, Maguire 54)
Liverpool - Crystal Palace       1-0 (Mane 73)
Swansea City - Manchester United 0-4 (Bailly 45, Lukaku 80, Pogba 82, Martial 84)