Cibona lako protiv Bosne, igrao čak i Brane Longin

1

Košarkaši Cibone pobijedili su Bosnu 91-70 na svom parketu i nakon 11 kola drže četvrto mjesto na ljestvici regionalne NLB lige iza tri srpska kluba

Tri dana nakon poraza u neizvjesnoj završnici od Maccabija u Dvoranu Dražena Petrovića stigla je Bosna ASA. Razlika u kvaliteti je ogromna, a prilika za odmor ključnih igrača idealna. Tako se trener Velimir Perasović i ponašao. Rasporedio je minutažu na 11 igrača, pri čemu jedino Franko Kaštropil nije zaigrao niti sekunde. Iako protivnik nije bio posebno atraktivan, Cibona je ovih dana u modi. I zato ne treba čuditi malo više od 1500 gledatelja na tribinama. Iako su u neka druga vremena bili presretni tolikim brojem gledatelja i na puno jačim utakmicama...
Cibona je bez previše naprezanja do poluvremena otišla na 13 koševa viška i u nastavku je tu prednost trebalo samo sačuvati. Nije bilo preteško, Bosna je ipak limitirana momčad, kvalitetom daleko od Cibone. Završilo je 91-70, a moglo je to biti i uvjerljvije.
Uz to što je dio sudačke trojke bila djevojka, Srpkinja Jasmina Tatić, zanimljivost vezana uz ovu utakmicu je i minutaža Branimira Longina. Igrač kojem Perasović ne pridaje previše pažnje stigao je u Cibonu u statusu igrača sa šireg reprezentativnog popisa, ali uopće ne igra. Protiv Bosne je dobio 20 minuta i iskoristio ih za 13 koševa i tri asistencije. Dovoljno za dodatno povjerenje trenera? Vidjet ćemo... Prvo ime utakmice bio je Marin Rozić, koji je za 28 minuta ubacio 18 koševa, a ukrao je i četiri lopte u obrani. Davor Kus je ubacio 18, Prkačin i Homan po deset.