Komentari 39

Čile na krilima sjajnog Alexisa Sancheza bolji od Australaca

12

Čile je pobijedio Australiju 3-1 u drugoj utakmici skupine B. Čileancima je ovo prvi put da su zabili tri ili više golova na svjetskim prvenstvima od SP-a 1962. godine...

Nogometaši Čilea pobijedili su Australiju u drugoj utakmici skupine B na Svjetskom nogometnom prvenstvu. Čile je slavio 3-1 golovima Sancheza, Valdivije i Beausejoura. Za Australce je zabio Tim Cahill.

Čile je s Vidalom i Sanchezom u prvih 11 fantastično krenuo u utakmicu na Areni Pantanal. Sanchez je već u 12. minuti zabio za 1-0. Dvije minute nakon toga, Valdivia je zabio za 2-0 i Australci su bili pred raspadom. Čile je nastavio pritiskati i činilo se kako se "klokanima" sprema katastrofa.

Čile i Australija samo su jedanput igrali u službenim utakmicama, na SP-u 1974. godine kad je bilo 0-0. To je bio i jedini australski bod na svjetskim prvenstvima. Činilo se kako se to neće promijeniti niti nakon ove utakmice, no Australci su se vratiti u igru. Tim Cahill zabio je glavom za 2-1 u 35. minuti utakmice.

Australci su shvatili slabu točku Čilea. Visoke lopte. Cahill je postao prijetnja broj 1 za Čileance koji su jako pali u drugom dijelu. Australija je imala nekoliko dobrih šansi, ali Čileanci su se obranili i na kraju zabili još jedan gol za potvrdu tri boda  u skupini B. Zabio je Beausejour što je značilo kako je Čile prvi put na svjetskim prvenstvima zabio tri ili više golova nakon 1962. godine.

Čile u drugom kolu igra protiv Španjolske koja je teško nastradala u utakmici s Nizozemskom (1-5).

Skupina B, 1.kolo:

• Španjolska - Nizozemska 1-5 (Alonso 27' (p); Van Persie 44', 72', Robben 53', 80', De Vrij 64')
  • Čile - Australija 3-1 (Sanchez 12, Valdivia 14, Beausejour 90 / Cahill 35)