Čilić ostao 15., renking karijere za Ivana Dodiga

1

Na najnovijoj ATP ljestvici tenisača prvi je hrvatski reket Marin Čilić zadržao 15. mjesto od prošlog tjedna, što je i dalje njegov najbolji plasman

Od Hrvata je prošli tjedan bio najuspješniji za 24-godišnjeg Ivana Dodiga, koji je odlično igrao na jakom Challengeru u češkoj Ostravi, gdje je izgubio u finalu. Pomaknulo ga je to za 39 mjesta, te mu trenutačno, 217., predstavlja najbolji renking u profesionalnoj karijeri. Ivo Karlović s 24. se pomaknuo na 21. mjesto, a Mario Ančić sa 36. na 34. Ivan Ljubičić pomaknuo se poziciju unatrag, s 52. na 53. mjesto. Napredovao je i Roko Karanušić, koji je u Tunisu igrao polufinale Challengera koji je na kraju osvojio Gaston Gaudio. Donijelo mu je to za šest mjesta bolji plasman (111.) u odnosu na prošli tjedan. U Top 10 samo je jedna promjena: Fernando Verdasco vratio je sedmo mjesto, svoj renking karijere, od Gillesa Simona. Rafael Nadal i dalje gradi sve veću prednost u odnosu na konkurenciju. Trenutačno je na 15.290 bodova, gotovo 5000 više od Rogera Federera.
Treći je i dalje Srbin Novak Đoković. Izgubit će tu poziciju sljedećeg tjedna od Andyja Murrayja, te ispasti iz Topa 3 prvi put nakon kolovoza 2007. godine.