Čista petica: Federer osvojio peti Wimbledon

4

Roger Federer slavio je u Wimbledonu petu godinu zaredom, što je dosad uspjelo samo legendarnom švedskom tenisaču Bjornu Borgu

Tri sata i 45 minuta čistog užitka priuštili su Roger Federer i Rafael Nadal krcatom centralnom terenu u All England Clubu i milijunima ljudi ispred TV ekrana. Federer je slavio 7-6(7), 4-6, 7-6(3), 2-6, 6-2 i postao prvi čovjek nakon Bjorna Borga (1976. - 1980.) koji je Wimbledon osvojio pet godina zaredom. - Bilo je jako blizu... Rekao sam Rafi na mreži da je on jednako zaslužio pobijediti. Ja sam samo bio sretniji - skromno je rekao Federer nakon što je u pobjedničkom bijelom sakou s ušivenim zlatnim inicijalima RF opet podigao pobjednički pehar. Zaista, Švicarac nikad nije bio zreliji za poraz u finalu Wimbledona. Dvaput je u petom setu spašavao po dvije break-lopte, no kod 3-2 napravio je prvi break nakon drugoga gema prvog seta, te naposljetku smešom na mreži okončao meč i bacio se na “svetu travu”. Nadal je konstantno izluđivao Rogera uspješnim pozivanjem “Oka sokolovog”, zbog čega je ovaj u jednom trenutku promrmljao da ga to “ubija”. No preživio je i pokazao tko je gazda. Roland Garros je Rafin teren, ali Wimbledon je ostao Federerov.